Prognoos: GG võrgustik möödub PokerStarsist hiljemalt 2021. aasta lõpuks
  • Jokker.ee
  • 30.09.2020

Prognoos: GG võrgustik möödub PokerStarsist hiljemalt 2021. aasta lõpuks

15. aprill 2011 läks ajalukku "Musta Reedena" ehk päevana, mille järel tohutu kasvu teinud netipokker järsult langusesse pöördus. 

Pokkerimasu osutus karmiks. Selle aasta kevadeks oli viimase tosina aasta online-pokkeri võimas valitseja PokerStars kaotanud igast viiest mängijat neli, kuid konkurentidel läks veelgi halvemini - enamus neist kas marginaliseerusid või olid sunnitud poe sootuks kinni panema.

Üldises languses oli siiski ka kaks selget võitjat: täielikult (IDN) või peamiselt (GG) Aasia turule suunatud pokkerivõrgustikud. Neil on läinud väga hästi ning IDN on juba korduvalt PokerStarsi kõrvale kerkinud. Paraku saavad seal aga mängida vaid valitud Aasia riikide residendid, mistõttu pole mõtet IDN-il täiendavalt peatuda. 

Seevastu GG Network otseseid geograafilisi piiranguid ei sea ning kuna võrgustikus tegutseb lisaks lipulaevale (GGPoker) arvukalt skinne (Eestis eksklusiivselt Olybet), leidub lisaks asiaatidele ka mängijaid teistest maailmajagudest. Sellest hoolimata on keskmine mängijate tase endiselt konkurentidest halvem ning kuni 60%-line flat või kuni 100% random cashback mõjub ahvatlevalt kõigile.

1920x1080_EE.jpg

"Väike pokkeribuum" on läbi. Aga mitte GG-s!

Kevadise Covid-19 pandeemia esimene laine "lukustas" kodudesse sajad miljonid inimesed ning põhjustas n.ö. väikese pokkeribuumi. PokerStars suutis oma numbrid küll lühikese ajaga pea kahekordistada, kuid tänaseks ollakse umbes samas kohas tagasi, mis kevadel. Pokerscout andmetel on nende viimase 7 päeva keskmine 6600 üheaegset mängijat. 

Seevastu GG-võrgustik on teinud kahekordse tõusu isegi selle kevadega võrreldes ning suurima vaala GGPokeri kõrval läheb hästi ka teistel skinnidel. Olybeti pokkerimänedžeri Herli Olopi sõnul purunevad nende rekordid iga kuuga ning GG-võrgustikku kolinud endiste PokerStarsi püsimängijate arv kasvab muljetavaldava kiirusega.

"Boonuste, cashbacki ja kampaaniamahtude osas on GG PokerStarsist selgelt üle, ka turniiride valik sobib igal tasemel mängijale ning mängu biitimine lihtsam kui Starsis," loetles Herli peamiseid põhjuseid. "Mõistagi tuleb meile juurde ka palju uusi mängijaid, kuid globaalselt on mängijate ümberjagunemise efekt tõenäoliselt veelgi suurem."

Millal läheb GG lõplikult PokerStarsist mööda?

Kui veel aasta aega tagasi oli GGPokeri turuosa 12%, siis viimase aastaga on see kerkinud juba 28%-le, seda peamiselt suurima konkurendi PokerStarsi arvelt. Väiksemad tegijad on oma turuosa enam-vähem hoidnud, kuid liikunud pigem ühes taktis PokerStarsi, mitte GG-ga. 

Kui jälgida viimase aasta trendikõverat, siis näitavad numbrid, et GG võrgustik alistab PokerStarsi hiljemalt järgmise aasta (2021) lõpuks. Reaalsuses võib see toimuda ka märksa kiiremini, kuid hetkeseisuga paistab olevat kindel vähemalt see, et ühel hetkel juhtub see nagunii. 

GG-võrgustiku töö mängijate arvu suurendamisel on muljetavaldav. Äsja lisati valikusse PLO2 ja NL2 mikrolauad ning juba hetkel on võrgustikus enam cashi- kui turniirimängijaid. Seejuures on PokerStars kaotanud ka senise kindla ülekaalu netiturniiride valdkonnas, sest WSOP Online ja teiste suurfestivalide (turniiride) eduka läbiviimisega on GG võrgustik end tõestanud ka high-rollerite silmis.

Tõsi - puhttehniliselt pole GG veel PokerStarsi taset saavutanud, kuid see on seotud mängijate arvu hüppelisest kasvust, mis ületab selgelt isegi GG omanike ja töötajate lootusi. Loodetavasti antakse sellele nii nüüd kui tulevikus a-prioriteet. 

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5