ETPF pidas Pärnumaal iga-aastaseid suvepäevi
  • ETPF
  • 26.07.2016

ETPF pidas Pärnumaal iga-aastaseid suvepäevi

23.-24. juulil viidi Klaara-Manni puhkekeskuses läbi arvult kuuendad Eesti Turniiripokkeri Föderatsiooni (ETPF) suvepäevad, millest võttis osa üle 60 huvilise.

"Meil on väga hea meel, et ETPF-i suvepäevadel on paljude aktiivsete Eesti pokkerisõprade niigi tihedas kalendris kindel koht ning tänavuste osalejate seas oli nii uusi kui vanu tegijaid," rõõmustas ETPF-i juhatuse liige Tanel Reisi. "Nii suvepäevade, iga-aastase auhinnagala kui ka teiste meie ürituste peamiseks eesmärgiks on võimaldada ETPF-i tegevliikmetel ning nende kaaslastel kohtuda ja üheskoos lõbusalt aega veeta," jätkas Tanel.    

Suvepäevade programm oli sarnane eelmiste aastate omale: esmalt jagati kõik osalejad nelja võistkonda ("potid", "ristid", "ärtud" ja "ruutud"), kes võtsid mõõtu kuuel ala. Neist viimane oli erakordselt meeleolukas laulukonkurss, kus kõik võistkonnad pidid coverdama ühe tuntud Eesti laulu, kirjutama sellele uued pokkeriteemalised sõnad ning viimaks oma loomingu ka kogu võistkonnaga ette kandma. 

Eelkõige kujunes päevastest võistlustest pinev duell "ristide" ja "ruutude" (avapildil) vahel. Võrdlemisi maskuliinse koosseisuga "ristid" olid kindlalt üle nii võrk- kui rahvastepallis. Seevastu tordi tegemises ja kokteilide segamises maksis hea ilu- ning maitsemeel füüsilisest võimekusest enam ning üldseis võrdustus. Edukaimad torditegijad olid "ärtud" ning kokteilisegajad hoopis "potid".

Pirn tordiga.jpg"Ruutud" kaasasid tordiesitlusse ka Pafi esindusmängija Mati Pirni

Peamiselt Eesti pokkeriajalugu käsitlevas viktoriinis andis suure eelise aastatepikkune töökogemuses erialases ajakirjanduses ning portaali Jokker.ee eestvedajate toel läksid "ristid" taas kindlalt juhtima. 

Sellest hoolimata oli "ruutudel" võimalus seis võrdsustada - selleks tuli võita lauluvõistlus ning loota, et "ristid" jäävad viimaseks. Eesotsas näitlejast Unibeti esindusmängija Anti Reinthaliga esitatigi suurepärane versioon Alo Mattiiseni isamaalisest laulust "Eestlane olen ja eestlaseks jään", mis pälvis publikult suure kiiduavalduse.  

Kuigi "ruutud" ettearvatult lauluvõistluse ka võitsid, oli "ristide" etteaste (Black Velveti hit "17") tänu Irena Mändmaa entusiastlikule loometööle siiski piisavalt veenev, et teiseks tulla ning üldarvestuse esikoht endale jätta. Preemiaks oli kinkekott ürituse sponsoritelt ning lisapunktid õhtusele turniirile.  

Programmiväliselt toimus ka vaid meestele mõeldud saunajooks "Talvetill 2016", mis peeti talvel ära jäänud samanimelise võistluse asemel. Osalejaid oli kümmekond ning esikoha sai Puhja pokkeriklubi eestvedaja Toivo Ojasoo.  Igaüks võis end panna proovile ka žetoonide ladumise võistluses, kus Kairit Leibold suutis püstitada ühe minuti jooksul koguni 79 žetoonist koosneva torni. 

Tiimivõistluse tulemused:
Võrkpall:
1. Ristid - 5p
2. Ruutud - 3p
3. Potid - 2p
4. Ärtud - 1p

Rahvastepall:
1. Ristid - 5p
2. Ruutud - 3p
3. Potid - 2p
4. Ärtud - 1p

Torditegemise võistlus:
1. Ärtud - 5p
2. Ruutud - 3p
3. Ristid - 2p
4. Potid - 1p

Kokteilisegamine:
1. Potid - 5p
2. Ärtud - 3p
3. Ruutud - 2p
4. Ristid - 1p

Viktoriin:
1. Ristid - 5p
2. Ruutud - 3p
3. Ärtud - 2p
4. Potid - 1p

Lauluvõistlus:
1. Ruutud - 5p
2. Ristid - 3p
3. Potid - 2p
4. Ärtud -1p

Kokkuvõttes:
1. "Ristid" - 21 punkti (au ja kuulsus ning freerollile 5000 lisapunkti)
2. "Ruutud" - 19 punkti (freerollile 2000 lisapunkti)
3.-4. "Ärtud"/"Potid" - 13 punkti

Ristid.jpg"Ristide" meestekamp ja koreograaf Irena (kes õpetab vajadusel ka karud tantsima) etlemist harjutamas. Võidukasse tiimi kuulusid ka fotograaf Kairit ning parajasti köögis askeldanud Ronald ja Inga.  

Üritus kulmineerus tavapärase tasuta pokkeriturniiriga, mis mängiti sarnases formaadis Jokker Live'iga - lisaks 52 mängukaardile oli pakis ka jokker. Varastel hommikutundidel lõppenud võistluse tšempioniks krooniti Carlos Laasi, keda premeeriti uhke karika ning 300-eurose Eesti meistrivõistluste turniiripiletiga.

Teiseks tuli kogenud hobimängija Siim Sakeus, kolmandaks Alari Koit ning neljandaks 2015. aasta suvepäevade tšempion Ruben Rahumägi. Auhinnad pandi välja ETPF-i sponsorite Olympic Casino, Pafi, Unibeti ning Triobeti poolt. 

Turniiri finaallaud:
1. koht - Carlos Laasi (€300 EMV põhiturniiri pilet) 
2. koht - Siim Sakeus (€110 OlyBet Poker Series pilet)
3. koht - Alari Koit (€70 Paf Live pilet)
4. koht - Ruben Rahumägi 
5. koht - Aimar Leesalu
6. koht - Rain Mölderkivi 
7. koht - Kristiina Tiitus
8. koht - Taivo Tooming 
9. koht - Ilona Sibold

tsemp.jpgFreerolli võitjaks krooniti Carlos Laasi

"Suur tänu kõikidele osalejatele ning sponsoritele, kelle seltsis veetsime Pärnumaal järjekordse lõbusa nädalavahetuse," tänas Tanel. " Sõltumata soost, vanusest või rahvusest on ETPF-iga oodatud liituma kõik Eesti pokkerimängijad. Aastane liikmemaks on 15 eurot, mis tagab õiguse Eesti pokkerielu kujundamisel kaasa rääkida ning osaleda kõikidel ETPF-i poolt läbiviidavatel üritustel," lubas Tanel. 

Kairit Leiboldi poolt suvepäevadel tehtud pilte saate näha Facebookis Jokker.ee fännilehel

Seotud mängud

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5