Jalgpalli EM-i vihjemeistrid on suures kahjumis
  • Maheaatom
  • 28.06.2016

Jalgpalli EM-i vihjemeistrid on suures kahjumis

Ajal, mil toimuvad suured spordivõistlused ning panustamine on keskmisest aktiivsem, jagatakse kihlveokontorite poolt sageli ka vihjeid, milleks kasutatakse tuntud asjatundjate abi. Eelkõige on tegemist turundusega, mille sihtgrupiks on tavaline spordisõber. 

Nii ka sel korral - Triobetis duelleerivad Kalev Kruus ja Toomas Vara, Pafis on aga jätkuvalt aktsioonis Spordiennustaja Peep. Pole kahtlust, et kõik eelmainitud isikud on jalgpallis toimuvaga vägagi hästi kursis ning omavad teatud autoriteeti. 

Paraku on meeste senised tulemused aga üsna nutused ning täppi on läinud vaid vähesed ennustused. 
- 100 euroga alustanud Peep on kaotanud oma rahast enam kui kolmandiku ning tulemas on lisa, sest vastupidiselt oodatule ei "pääsenud" Inglismaa Islandi käest (normaalaja) viigiga ning Hispaanial polnud Itaalia vastu vähimatki võimalust.
- Kalev Kruus on panustanud 160 eurot ning saanud tagasi €108,50.
- Toomas Vara on panustanud samuti 160 eurot, saades tagasi veelgi vähem - vaid 103 eurot.

Ehk kokkuvõttes: mehed panustavad keskmiselt 35%-lise miinusega ning kuigi panuste valim pole just ülearu suur, ei saa seda ka päris juhupanustamiseks nimetada. Võrdluseks - kui sama teeks pokkerimängija, oleks tegemist totaalse fishiga, keda ei võtaks tõsiselt isegi mitte oma köögilaua seltskond.  

Mis on lahti mehed?  

Esiteks kindlasti see, et 1/4-finaalideni jõudnud 2016. aasta EM-i paljud senised mängud on lõppenud tõepoolest resultaatidega, mida poleks osanud ette näha ükski spordiajakirjanik, tavalistest vutifännidest rääkimata. Aga eks see käibki spordi juurde. Jalgpall on ümmargune. Kui kõikide kohtumiste tulemused oleksid ette teada, ei viitsiks neid keegi jälgida, veelgi vähem võimaldataks aga nendele panustada. 

Teiseks on mõistetav, et kihlveokontorite esindusisikud propageerivadki eelkõige nn. meelelahutuslikku panustamist ehk kõik nende poolt tehtud otsused on tegelikult juba koefidesse programmeeritud. Suurvõistluste, nagu jalgpalli EM seda kahtlemata on, peamiseks eesmärgiks on "inimesi tänavalt" panustama meelitada. Kuna üldkäive on suur, pole otseselt vahet, kellele või millele igaüks neist täpselt panustab. Küllap jaguneb kõik lõpuks ikkagi nii, et operaator oma planeeritud kasumi (vähemalt 5% käibest) kätte saab. 

Reaalsuses on üsna ebaõenäoline, et suurvõistlustele massiliselt panustav spordiennustaja, kes ei jahi boonuseid ja teisi eripakkumisi, suudaks kokkuvõttes kasumisse jääda (viimaste abiga on see aga vägagi võimalik - vaadake kasvõi Bruno näidet). Tõsi - Selles suhtes on spordiennustus üsna sarnane kasiinoga – vaid heale õnnele lootes ning regulaarselt panustades on miinus kindel, seevastu mõnikord mängides võib ju vahel ka vedada. Mis muidugi ei tähenda, et meelelahutuslik panustamine oleks halb. On ju selle peamine eesmärk spordivõistluste jälgimine põnevamaks muuta ning oma lemmikute edu korral ka pisut lisaraha teenida. Elukutseline spordipanustaja (keda kihlveokontorid hea meelega väldiksid) mõistagi meelt ei lahuta. Tema otsused põhinevad kas spetsiifilisel infol ja/või matemaatikal. Aga tema pole loomulikult ka sihtgrupp.   

Kui vaadata panuseid, siis on nii Kalev Kruusi kui Toomas Vara ennustused ilmselge meelelahutuslik gämbling. Arusaadav, sest Triobet rõhubki eelkõige sellele, et asi oleks lahe. Eriti riskantselt panustab Vara, kuid ka enamike Kruusi panuste koefitsient jääb üle kahe, mis tähendab, et oodatakse ebatõenäolisi tulemusi. Pafi Peep mängib seevastu märksa konservatiivsemalt ning suuresti tuleneb tema miinus tõepoolest üsna uskumatutest tulemustest. Aga küsimus jääb kõigi puhul ikkagi samaks - kas nad teeksid täpselt samu panuseid ka 100% oma rahakotil ning sõltumatute isikutena mängides?

Kui spordiasjatundjatest kihlveokontorite esindusnäod annavad vihjeid panustamiseks, mis viivad reaalsuses üsna suure miinuseni, võib see tekitada ka otseses sihtgrupis, kes tulemustesse süübida viitsivad, kaks küsimust:
- Kas antakse meelega halbu vihjeid?
- Kas spordiennustuses ongi normaalne 30-35% panustatud rahast pidevalt kaotada? 

Kui mõnele inimesele peaks jääma selline (seejuures täiesti eksklik) mulje, on see kindlasti halb. Ükski hasartmänguettevõte ei soovi kedagi kaotamas näidata ning ma ei kahtle vähimalgi määral, et nad oleksid hoopis rõõmsamad, kui meeste tulemus paraneks või ideaalis koguni plussi jõuaks. Samas on vaid seitse mängu pidamata ning lihtne see olema ei saa. Vähemalt üks asi on kindel - spordis pole kunagi midagi kindlat!
KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5