Septembri keskpaigas avalikustatud šokeeriv uudis MPN-i sulgemisest on põhjustanud võrgustikus tegutsevatele pokkeritubadele tõelise olelusvõitluse, millest väljuvad võitjatena vaid tugevaimad.
Probleem pole niivõrd selles, et MPN-ile sootuks alternatiivid puuduksid, vaid pigem asjaolus, et enamus neist pole just kuigi tõsiseltvõetavad.
Ilmselgelt on ihaldatuimaks mõrsjaks GG Network, mis kasvab mühinal ning muutub maailmaturul aina tugevamaks. Alles eile allkirjastas võrgustiku lipulaev GG Poker muuhulgas ka sponsorlepingu maailma ühe kuulsaima pokkerimängija Daniel Negreanuga, kes oli aastaid PokerStarsi profitiimi esinumber. Eks seegi näitab ambitsioone.
Jokkerile teadaoleva info kohaselt on GG võrgustik uutest pokkeritubadest küll huvitatud, kuid sinna ei pidavat pääsema kaugeltki kõik soovijad. Ilmselgelt mõjutab see ka Eesti turul litsentseeritud ning hetkel MPN-is tegutsevate OlyBeti, Coolbeti, Betsafe'i ja Pafi edasist tegevust.
Täna asub ainsa Eesti pokkeritoana GG-võrgustikus Optibet, kes võib end hetkel üsna kindlalt tunda. Paraku mitte kaua, sest oodata on konkurentsi. Kuigi vahepeal liikusid kõlakad, et Optibetil on GG-võrgustikuga eksklusiivne diil, siis tegelikult see päris nii siiski pole ning võrgustikku võivad pääseda ka teised Eesti saidid. Seega pole küsimus mitte "kas?" vaid "kes?", kuigi hetkeinfo põhjal paistab, et kõigil neljal sinna tõenäoliselt siiski asja pole.
Raske on öelda, kas konkurentide ülemängimisel saavad maksvaks tugevused, globaalne haare, kasvupotentsiaal või hoopis isiklikud tutvused, kuid mõistagi on igal saidil omad selged tugevused.
- Betsafe'i on viimastel aastatel küll Eestis turuosa kaotanud, kuid tänu võimsale emafirmale (Betsson) võib olla tervikuna tegemist ühe atraktiivseima MPN-ist vabaneva ettevõttega.
- OlyBet on selgelt edukaim MPN-i bränd Eestis ning väga tugev ka lähiturgudel (iseasi, kas sellest piisab). Kolme konkurendiga võrreldes vajab OlyBet (korralikku) pokkerit ka kõige enam.
- Coolbeti plussiks on aina tugevnev positsioon rahakates Põhjamaades ning aktiivsus uutel turgudel (Kanada, Tsiili).
- Pafi plussiks on ajalugu ning fakt, et ettevõte ei taotle kasumit. See teeb neist kindlasti hea partneri võimalikel läbirääkimistel.
Hetkel on Jokkerile teada, et neist neljast on vähemalt kolm juba ammu GG võrgustikuga läbirääkimisi alustanud ning vähemalt ühel need ka lõpusirgel või juba lõpetatud. Kaalul on paljugi, sest hetkeseisuga tähendaks GG-võrgustikust väljajäämine kas sulgemist või jätkamist mudaliigas.
Peamiselt alternatiiviks GG-võrgustikule peetakse iPoker'it, mis oli kunagi maailma suurim, kuid seejärel pidevalt nii oma positsiooni kui mainet kaotanud. Kuigi endine MPN-i sait Redstar Poker andis just teada diilist iPokeriga, pole tegemist just kuigi atraktiivse pruudiga. Seda võib põhjendada kasvõi asjaoluga, et omal ajal kolis iPoker'it eksklusiivselt Eestis esindanud OlyBeti eelkäija Olympic-Online veelgi väiksemasse MPN-i, kus ometi ootas ees juba kolm vahetut konkurenti.
Hetkel esindab iPoker'it Eestis Bet365. Kui paljud teist on seal juba mänginud ja milliseks te oma mängukogemust hindaksite?
GG ja iPoker'i kõrval on saitidel teisigi kosilasi, kuid neil kõigil üks ja ühine probleem - veelgi väiksem võrgustik, veelgi vähem mängijaid ning palju küsimusid, mis puudutavad mängijate turvalisust ning võitlust bottide ja muu jamaga.
Arutlusel on olnud ka võimalused Eesti oma võrgustiku loomiseks, kuid ilmselgelt puudub sel turu väiksust ning netipokkeri kahanevat populaarsust arvestades majanduslik põhjendus.
Seega läheb põnevaks ning aega ei ole enam kaua, sest juba on teada, et MPN suletakse ametlikult 19. mail 2020.
Kommentaarid