ŠOKK: 16 aastat tegutsenud MPN-võrgustik lõpetab tegevuse!
  • Jokker.ee
  • 20.09.2019

ŠOKK: 16 aastat tegutsenud MPN-võrgustik lõpetab tegevuse!

Eile hilisõhtul jõudis läbi 2+2 pokkerifoorumi avalikkuse ette šokeeriv uudis, mis puudutab väga otseselt ka Eesti pokkerimängijaid. 

Nimelt otsustas 16 aastat tegutsenud Microgamingu (MPN) pokkerivõrgustik oma ärilise tegevuse lõpetada, mis tähendab otsesõnu seda, et Eestis MPN-i teenuseid vahendavad OlyBet, Betsafe, Coolbet ja Paf pannakse uute valikute ette. MPN-i juht Alex Scott lubas saata tänase päeva jooksul välja ka ametliku pressiteate. 

Jokker.ee esindaja Hannes Namsingu sõnul on tegemist väga halva uudisega, mis omab olulist mõju ka live-pokkerile ega jäta puutumata Eesti hasartmängusektorit tervikuna. "Täna on mõistagi väga vara spekuleerida, kuid on vägagi võimalik, et kõik need neli ettevõtet tulevikus enam pokkeriga ei jätka. Netipokkeri osa hasartmänguettevõtete kogukäibest on äärmiselt marginaalne ning võimalike ümberkorraldustega kaasnevad kulud ei pruugi olla põhjendatud. Minu hinnangul vajab tänasel päeval online-pokkerit kui tegevusharu vaid OlyBet, ülejäänud kasutavad seda kas kõrvaltootena või turunduslikel eesmärkidel," märkis Hannes.   

Eestis on MPN olnud juba aastaid peamiselt hobimängijate lemmikuks, seda suuresti tänu seotusele Eestis toimuvate ettevõtmiste ja turniiridega. Neljal aastal Tallinnas toimunud MPN Poker Tour on olnud alati väga populaarne ning hüppelauaks mitmetele meie mängijatele. 

Kindlasti tekitab see uudis palju küsimusi, kuid pokkeritubade esindajad on kindlad, et paanikaks pole põhjust. Sulgemine ei toimu kindlasti üleöö ning tõenäoliselt kulub ligikaudu pool aastat, mille jooksul edastavad pokkeritoad mängijatele kogu olulise info. Kui tegemist on Eestis litsentseeritud tubadega, puudub kindlasti ka oht klientide rahale ning samuti ei tähenda tänane uudis ühegi MPN-is opereeriva ettevõtte sulgemist, sest pokkeri osakaal pole neist üheski kuigi märkimisväärne. 

small_width.png

Mis on aga sulgemise põhjuseks? 

Veel kolm aastat tagasi paistis, et ülemaailmsest pokkerimasust hoolimata läheb MPN-il päris hästi. Siiski kõnelesid majandustulemused teiste keelt ning sel aastal kaotasid investorid väidetavalt pikki aastaid miinust tootnud ettevõtmisesse usu. Seda hoolimata asjaolust, et aasta aega tagasi tuldi välja uue tarkvaraga ja hetkel toimuv UCOP 1 miljon eurot garanteeritud turniirisari jookseb kenasti (turniiridel puudub overlay).

Samas on tehtud viimaste aastate jooksul ka halbu valikuid. Näiteks 2016. aastal korjas MPN üles raskustes olnud PKR 3D pokkeri ning liitis võrguga, kuid seegi ei aidanud ning ainsana maailma 3D graafikaga pokkeripakkuja lõpetas siiski tegevuse. Kasiinosõpradel ei tasu siiski muretseda, sest maailma juhtivate mängutootjate hulka kuuluval Microgamingul läheb selles vallas endiselt väga hästi ning tänane uudis puudutab vaid pokkerit.

Aga enne kui saame teemaga edasi minna, ootame esialgu ära MPN-i ametliku pressika!

*Artikli pildil täna MPN-pokkerivõrgustiku vahendavad pokkeritoad

446x250-50mil.jpg

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5