OPEM 2018 toimub 4.-12. novembril: satelliidid juba käivad!
  • Jokker.ee
  • 05.10.2018
  • 0

OPEM 2018 toimub 4.-12. novembril: satelliidid juba käivad!

Tosinast turniirist koosnevad 2018. aasta online-pokkeri Eesti meistrivõistlused (OPEM) toimuvad 4.-12. novembril. Festival viiakse läbi Eesti Turniiripokkeri Föderatsiooni (ETPF) ning OlyBeti, Pafi, Unibeti, Betsafe’i ja Coolbeti koostöös.   

„Selleaastases võistluskavas on asetatud põhirõhk No Limit Holdem’ile, sest tegemist on ülekaalukalt populaarseima mänguformaadiga nii Eestis kui välismaal,“ kommenteeris ETPF-i juhatuse liige Tanel Reisi. „Kuna mängutootjad on vähempopulaarsete formaatide pakkumist kas vähendanud või selle sootuks lõpetanud, pidime meiegi seda turniirikava koostamisel arvesse võtma. Samas on ETPF mõelnud ka eksootiliste mängude harrastajatele, kes saavad lüüa kaasa septembris alanud 8-Game liigas,“ selgitas Tanel.  

Tiitlivõistlustele eelneb 3. novembri õhtul toimuv freeroll MPN-võrgustikus, millel saavad osaleda vaid ETPF-i liikmed. Lisaks premeeritakse OPEM-i üldarvestuse parimaid ETPF-i liikmeid 1000 euro väärtuses turniiripiletitega järgmisel aastal läbiviidavatele live-pokkeri Eesti meistrivõistlustele (EMV).  

OPEM auhinnad.jpg

Festival algab 4. novembril toimuva tasuta turniiriga Unibetis. Lisaks 22-eurose osalustasuga tavaturniiridele on võistluskavas ka 300-eurose sisseostuga High-Roller ning 11-eurose osalustasuga rahvaturniir. Tavapäraselt kulmineerub OPEM 110-eurose sisseostuga No Limit Holdem põhiturniiriga, festivali viimasel päeval viiakse aga läbi eriline, 33-eurose osalustasuga meistrite turniir, mille võitjale tiitlit ei anta. 

OPEM-i tosinast turniirist neli toimub eraldi tarkvara kasutavas Unibetis, ülejäänud kaheksa turniiri algavad aga üheaegselt neljas ülemaailmsesse MPN-võrgustikku kuuluvas pokkeritoas. Nii saab iga osaleja valida mängimiseks kas Pafi, Betsafe’i, Coolbeti või OlyBeti, kuid ühele turniirile tohib registreeruda vaid ühes eelpool nimetatud pokkeritoas.  

Turniirikava OPEM 2018.jpg

„See muudab OPEM-il osalemise senisest märksa lihtsamaks, sest puudub vajadus pidevalt pokkeritube vahetada,“ sõnas Tanel. „Selleks, et garanteerida kõikidele osalejatele aus ning võrdsete võimalustega mäng, pole aga turniiridel lubatud hiline registreerimine ega lisaostud,“ rõhutas Tanel.  

OPEM-il saavad osaleda vähemalt 21-aastased Eesti residendid ning kõikidele turniiridele on võimalik end kas otse sisse osta või kvalifitseeruda läbi satelliitturniiride, mis algasid MPN-võrgustikus juba 4. oktoobril. Seal toimuvatele satelliitturniiridele (sh. freerollidele) kehtib OPEM-turniiridega sarnane reegel: iga klient võib osaleda ühel turniiril vaid läbi ühe pokkeritoa (Betsafe, Coolbet, OlyBet või Paf).  

Mullusel OPEM-il püstitati mitmeid osalejate arvu rekordeid ning mängimise aktiivsus oli kõrge. „Turniiripokker on Eestis endiselt väga populaarne ning igal aastal avastab selle põneva ja seltskondliku mõttemängu sadu uusi harrastajaid,“ lõpetas Tanel.  

Kommentaarid

Kasiino
Spordiennustus
Pokker