Imre Leiboldi pokkeriblogi arhiiv. 2016 jaanuar-veebruar
  • Imre Leibold
  • 01.02.2016

Imre Leiboldi pokkeriblogi arhiiv. 2016 jaanuar-veebruar


7. veebruar
"Lohin"

Veebruari alguses on pokkerimängimise rutiin lohvakalt lohisenud. Käsi olen mänginud napilt 5000, graafikul tallun tühja tuult. Alguses hüppas EV hopsti üles ja mingi aeg jõudis rahajoongi sellele järgi, aga siis haarasid jooned üksteisel käest kinni nagu ringmängus „Me lähme rukist lõikama“ ja keksisid käsikäes trepist alla. Jube frustreeriv, kohe kui hakkad lootma ja hakkab looma, siis annab reaalsus laksu vastu hambaid. Aga loomulikult ei ole <5k PLO-graafikute analüüsimine mõistuspärane tegevus, tahtsin lihtsalt vinguda ja kerjata kaastunnet või midagi.

feb1.jpg

Elurütmid on samuti olnud ebamäärased, tegelen asjadega kaootiliselt, üldjuhul olen õhtuks väga vähesega hakkama saanud ja seegi pole kuigi kvaliteetne. Proovin süü veeretada algava haiguse kaela, olek on ühtlaselt uimane ja väsinud ning ettevõtlikkust jagub täpselt nii palju, et jalgpallimängu vaheajal kapist uus õlu tuua. Ja pole mõtet hakata seletama, et võib-olla õlle pärast olengi uimane, sest seda ma ei saa ega taha uskuda. Kuigi mõistlikum oleks vist tõesti hoopis rummiga teed juua.

Päris haigeks ei tohi siiski jääda, reedene Triobet Live läks juba külmetuse nahka, aga järgmise nädala Winterfesti ei tahaks küll ära jätta.

Kõige selle kõrval on pisut lohtu toonud turniirid. Mõned spetsiaalikad olen teinud, millest kaks tükki õnnestus „ära võita“. Potentsiaalsest ülemaksest innustatuna mängisin TB Live satelliiti, kus 10 piletit garanteeritud, ja napilt saingi peale. Peaaegu suutsin ära pudistada, tõmbasin ennast liiga vara kaitsepositsioonile ja kuna mull venis, siis sattusin löögi alla, aga kõige väiksema stäkiga sain lõpuks siiski sisse. Teine võit tuli Triobeti VIP-klubi freerollilt, kus 20 mängija vahel jagati välja €600 kahe reisivoucheri ja ühe €100 pileti näol. Good value! Võitlesin voucheri kätte ja nüüd ootan huviga pokkerimänedžeri kirja, et mis see täpselt endast kujutab. Mõtetes mõõtsin, et 250 kulliga saab paariks päevaks Riiga taasühinenud A-ha`d kuulama sõita.

aha.jpg

Aga nüüd aitab mulisemisest, blogi peaks tegelikult kirjutama teisipäeva hommikul, mitte pühapäeva õhtul. Lähen proovin mõned tunnid grindida.

PS! Niipalju tuli veel meelde, et homme esimene „PLO reigiralli“ heads-up. Päris huvitav on statistikat näha, et kui palju reiki tuli tabelisse pääsemiseks koguda. Ja mõistagi algab homsest ka uus rallinädal, kes eelmise maha magas, siis nüüd on uus võimalus.

1. veebruar
"Tegevus toimub vee all"

Jaanuari mängud kulgesid üsna takuselt. Valdav enamus ajast toimus tegevus veepiirist allpool, kuu keskel tegi rahajoon tummise hüppe, plärtsatas kohe tagasi, hüppas veelkord ja sööstis siis sügavustesse. Päris kuu lõpus suutsid mõlemad jooned teha manöövri, mida ise nimetan „hüljes käib pinnal õhku hingamas“. Hüljes pistis nina napilt veest välja, tõmbas kopsud õhku täis ja kadus jälle silmapiirilt. Graafik tuli lõpuks selline:

jantrio.gif

Loomulikult selge pettumus, koos boonuste ja rakebackiga küll plussis, aga sellest äraelamiseks peaks kolima Bangladeshi. Ja millegi uuega alustades näed ju soovunelmates ikka seda, kui lihtsalt ja muretult asjad kulgema hakkavad ehk antud juhul siis pidi graafik 45-kraadilise nurga all ühtlaselt üles tõusma. Nagu näha, päris nii ei läinud. Aga mis siin ikka, tõmbame paar korda keelega üle haavade ning läheme edasi.

bangladesh.jpg

Tulemus on tuhm, aga kas jäin enda mänguga rahule? Mitte päris. Mentaalmäng on viimasel ajal üsna kõvasti logisenud. Kui mingi aeg tagasi tegin 90% kordadest enne mängu warm-upi, siis jaanuaris juhtusin seda tegema võib-olla paar korda. Ja mängides pööran tulemustele absoluutselt liiga palju tähelepanu ning halb jooks tekitab nopsasti ärritus- ja ängiseisundi. Ilmselgelt tuleb mentaalmänguga lähiajal põhjalikult tegeleda.

Kindlasti mingil määral mõjutas tulemust ka lauavalik. Esimesed kolm nädalat ei tegelenud ma sellega üldse, mängisin olenemata laua koosseisust. Panin ennast proovile ja lootsin, et suudan regularide lahingust võitjana väljuda. Laudade valimine on alati minu nõrk külg olnud, mulle meeldib istuda maha ja hakata kohe mängima. Samuti mängu ajal paremate laudade otsimine on minu jaoks tüütu toiming ning segab keskendumist. Paraku paistab siiski sedapsi, et regularidega madistades ei suuda ma hetkel reiki biitida. Veebruaris otsustasingi teha kannapöörde, loobun laudadest, kus on ainult head regularid koos ja tegelen aktiivselt uute laudade loomise ja nõrkade mängijate otsimisega. „Aga kust raha tuleb?“ on pokkeris ülitähtis küsimus. Proovin veebruaris mängida nii, et oskan kogu aeg sellele vastata.

Ok, aeg laudadesse siirduda. Tuletan veel meelde, et tänasest algas PLO mobiilne reigiralli, mille võitjat ootab järgmisel esmaspäeval €500 HU-sng. Täpsemad detailid leiab minu eelmisest blogipostitusest.


29. jaanuar
"Veebruari sinised esmaspäevad"

Veebruaris on neljal agaral omahamängijal võimalus minuga heads-upis €2000 peale piike ristata. Triobet on kokku pannud järgmise promo: Sinine esmaspäev

sinipea.jpg
Tohutult hea meel on mul selle üle, et tegemist on otseselt PLO-mängijatele suunatud pakkumisega. Omahatajad on promodes pidevalt vaeslapse rollis, ikka on vaja holdemis võita taskukaartidega 2-7 või Q-4 ning isegi bad biidi eest ei saa jackpoti, kuigi neljakaardimängus oleks seda hädasti vaja, dämit! Aga nüüd on terve kuu PLO-pidustused ja lisaväärtus on päris tummine. Kuna promo hõlmab kahte vähemusfaktorit (omaha ja mobiilis mängimine), siis tõenäoliselt on top5 sisse pääsemine suhteliselt lihtne ning ma ise kaaluksin kindlasti osalemist, aga iseenda vastu heads-upi mängimine võib mu vaimse tasakaalu veelgi rohkem paigast ära lüüa. Võib sedamoodi minna, nagu Mikiveril Eesti kinoklassikas:Pisut kohmetuks teeb väide, „Eesti üks parimaid PLO-mängijaid“. Mitme sisse peab mahtuma, et olla üks parimaid? Noh, on sellega, nagu on, aga tõsi on see, et viimase paari aasta jooksul olen ma mängu kallal tõepoolest palju tööd teinud, õppinud omal käel ja gruppides, jooksutanud kilode kaupa simulatsioone, vaadanud läbi tohutu hulga videosid ja lugenud kapsaks mõned raamatud. Tulemused? Zoom50-s, mida vahepeal peeti 2+2 foorumites reigi tõttu biitimatuks, oli mu viimase aasta EVBB/100: +3,15. Zoom100-s +0,03 ehk üsna täpselt breakeven. Valim pisut üle poole miljoni käe. Pole põhjust silmi maha lüüa, otseselt ei crushi, aga tänapäeva mängud on piisavalt karmid, et igasugune plusspoolel püsimine on täitsa hea tulemus. Eriti Zoomis, kus bumhuntimine ja table selection põhimõtteliselt olematud ja valdava osa kätest mängid teiste regularide vastu.

Esmaspäevast läheb esimene reigiralli lahti, soovin teile mõnusat grindimist! Ma ise lähen RunItOnce`i, kus just sobivalt avaldati Galfondi värske PLO HU video. €2000 on priske patakas raha ja mina kavatsen ennast lahinguks korralikult ette valmistada :)

22. jaanuar
"Flipates Irish Openile ja muud donkamendid"

Eile lõin kaasa TCOOP sarjal, kus oli kavas minu lemmik turniiriformaat no limit omaha high-low, ning otsustasin teha kõrvale poole kohaga turniiriõhtu. Triobetist leidsin järgmised turniirid:

1) Irish Open. Järgmiste kuude live-kava on selline, et veebruaris on Tallinna Triobet Live, Otepää Winterfest ja Kings of Tallinn, aprillis mõistagi Eesti Meistrivõistlused, aga märtsis pole veel midagi plaanis. Miks mitte sättida sammud Iirimaale, et mõned pindid päris õiget Guinnessi kulistada ja pokkerilauas punaseid peanahku vööle koguda. Plaan on igaõhtuse 19.00 flipiturniiriga (€2) ennast €27,5 alamsatikale flipata ja sealt edasi juba oskusliku mänguga pakett koju tuua. Nagu ma aru saan, siis flipiturniiril reiki ei võeta, seega let`s gamble it up!

Kui esmane plaan miskipärast ei toimi, siis vbl lähen ikkagi, sest turniirikavas oli päris palju mõnusat PLO-actionit (kahepäevane €350 Irish Open 6-max Deepstack, €150 6-max , €60 turbod), täitsa huvitav oleks Iiri positsiooni toimimist reaalelus vaadelda.
Eilne tulemus: rookisin küll ise samal ajal õues lund ja mängu ei jälginud, aga flipiturnalt piletit polnud laekunud, seega ilmselt kaotasin.

2) Mosh Pit €22r. Deepstack no-limit holdemi turnad ei ole kindlasti 2016. aastal minu lemmikformaat, aga kui nelja turniiri mängimise eest saab viiendal osaleda tasuta, siis tekitas see minuski leige huvi. Läks päris kenasti, ühtegi rebuyd ei teinud, addoni küll võtsin, sest sama raha eest sai algstäkiga võrreldes topeltkoguse nööpe ning jõudsin parima neljandiku hulka. Pole üldse paha PLO cashimängija kohta! Aga igavavõitu oli ikkagi, kui oled nelja kaardiga ära harjunud, siis on kahest kaardist äärmiselt keeruline elevusse sattuda. Peamiselt häirib tagauksetõmmete ja blokkerite vähesus, teemaarenduse perspektiiv tundub hõre nagu keskpärases Ameerika perefilmis. Enam-vähem tead, mis tulemas on, Beethoven mida ilmsemalt ei pure peretütrel pead otsast.

3) Ühe mõistlikul ajal algava PLO leidsin ka üles, 20.30 Fantastic Four €5,5r. Tõenäoliselt püstitasin PLO turniiride maailmarekordi, milleks oli rebuy perioodil 62 kätt ilma kordagi vabatahtlikult mängu minemata! Eks see turniir tiksus paremal all nurgas ilma erilise tähelepanuta, aga kui märkasin HUD-is, et olen 62 kätt järjest foldinud, siis läksid isegi minusuguse niti silmad suureks. Aga siis sain ässad, duubeldasin, foldisin veel paarkümmend kätt, sain jälle ässad ja kukkusin välja. Üsna tüüpiline tihketagumiku omahaturniir.

TCOOP oli ka üsna lõbus, tegin kaks satelliiti ning sain mõlemalt pileti, aga enne esimese satika lõppemist olin juba põhiturnalt välja kukkunud, heh. Aga pluss on pluss, seega nurisemiseks pole põhjust.

19. jaanuar
"Triobet Live Pärnus ja pöörane HUSNG maailm"

Esimene live esitus Triobeti värvides TB-livel Pärnus lõppes...mulliga. Vbl lõpp läks natuke kaheksanda õlle nahka, lükkasin buttonilt seitsmetega varajase positsiooni tõstele all-ini vastu (täpseid stäkke tõesti ei suuda meenutada, aga fold equityt ilmselt ikka oli), sain calli suurel blindil istuvalt pisistäkilt ja algselt tõstjalt, käed vastavalt AK ja KK. Ei suutnud seitset välja võluda. Ilmselt oleks võinud ka lihtsalt foldida, päris mitu väikest stäkki oli lauas, aga ega ma ise ka teab mis hiiglane polnud, et pidin oma eksistentsi eest võitlema ning samas oli lootus mullidominatsioon saavutada ka täitsa olemas. Ilmselt üsna nii ja naa olukord ja vähemasti sain mikrostäkkidele rõõmu valmistada.

Talvel suvepealinnas mullitamas

Talvel suvepealinnas mullitamas

---

Lauas tekkis päris huvitav diskussioon ühe Starsi hüperturbo heads-up sng regulariga. Mind lõi ikka päris pahviks, kuidas asjad sealses kommuunis toimivad ja kui karmiks olelusvõitlus on läinud. Hea aines Scorsesele, kui ideedest nappus peaks tulema. Lühidalt, igal limiidil on kindel mängijate Grupp, kes omavahel ei võitle ning üsna suurel määral reguleerivad seda, et grupivälised liikmed ei pääse mängima fishide vastu. Kuidas? Starsi softis saab korraga avada kuni 2 uut SNG-turniiri. Grupi liikmed loovad sisuliselt kogu aeg uusi laudu, ilmselt siis kiirete scriptidega ning tavalisel mängijal ei tekigi selleks võimalust ning kui ta soovib mängida, siis mängib ta põhimõtteliselt alati Grupi liikme ehk tugeva mängija vastu. Grupi liikmed (ehk antud limiidi regularid) seevastu omavahel ei mängi, vaid saavad rahulikult oodata, kuni vastaseks tuleb mitte-regular ehk suure tõenäosusega nõrk mängija.

Ehk siis kui näiteks mina hüppan $15 sng-de maailma, et oma oskusi katsetada, siis võitlen ma ainult regularidega, saan mida ilmsemalt tappa ja lonkan urgu haavu lakkuma. Ja vaatan võitvate regularide graafikuid, kes justnagu mängivad sama limiiti, aga tegelikkuses hoopis nõrgema fieldi vastu! Seega sisuliselt võid sa olla limiidi parim mängija, aga Gruppi kuulumata ei suuda sa isegi reigist jagu saada. Päris sick!

Mõistetavalt tekib küsimus, kuidas saab siis Grupiga liituda? Kas lahedaks djuudiks olemisest piisab? Nope, not at all, privileegid tuleb tõsise tööga välja võidelda. Kandidaat peab mängima Grupi liikmetega tuhandeid matše, kuniks on ennast piisavalt tõestanud ja näidanud, et sellel limiidil jätkates sööb ta Grupi liikmete kasumit ning neil on mõistlik ta liikmeks võtta ja omavahel võitlemise asemel saakloomi jagada. Päris karm on ka see, et kandidaat võib teatud kindlale Grupiliikmele väljakutse esitada, millest see keelduda ei tohi, sest toiduahelas altpoolt tuleva mängija ees peaks Grupiliikmel eelis olema ja kui ta seda ei usu, siis lööb ta koht Grupis kõikuma. Päris täpseid kriteeriume ei mäleta, aga põhimõtteliselt on võimalik Grupist välja ka langeda, kui on piisavalt näitajaid, et oled taseme poolest liiga nõrgaks jäänud. Grupiliikmeid on erinevatel tasemetel erinev arv ja mida kõrgem limiit, seda väiksem on see number.

Mind natuke üllatab, miks ei ole Stars võtnud kasutusele imelihtsat moodust, kuidas HU sng maailm mõistlikumaks muuta. Lihtsalt korjata laudade tekitamise võimalus ära, selle asemele panna üks nupp, millel kirjas „Register“ ning sellele vajutades loositakse sind lauda.

PS! Küsisin vaestluskaaslaselt üle, kas on ok, kui ma sellest blogis kirjutan. Ta vastas, et tegemist on täiesti avaliku infoga, millest mingit saladust ei tehta.14. jaanuar
"Anonüümpokkeri head ja vead"

Käesolevast nädalast alates saab Triobetis mängijanime muuta. Seda saab teha iga 30 päeva või 1000 käe tagant. Muudatuse eesmärk on kaitsta harrastusmängijaid proffide eest, kes abiprogramme kasutades saavad vastase mängutendentside kohta liiga palju infot. Küsimus on – kas see aitab ning on väärt makstavat hinda?

Kipun arvama, et natuke ilmselt aitab, aga samas kahtlen, kas kaitsealused liigid ise viitsivad seda kilpi kasutada. Paljud saavad ilmselt alles paari aasta pärast teada, et selline võimalus on olemas. Samuti ollakse enda ekraaninimesse kiindunud ning sellest on kahju lahti lasta. Ning enamusel pole nagunii illusiooni, et nimevahetus neist võitva mängija teeks ja neil on nagunii suva.

Samas mõne jaoks on see võimalus väga teretulnud. Kui sa tõesti tunned, et teatud mängijad peavad konkreetselt sinule jahti, siis nimevahetusega saad jälitajad kasvõi mõneks ajaks maha raputada. Ma pole küll täpselt aru saanud, kuidas Trios bumhuntimine toimib, mind istutatakse alati lauda suvalise koha peale ning lobbys pole laudade koosseise võimalik jälgidagi. Võib-olla olen küll ise loll ja regularid peavad seda lugedes peenikest naeru.

Kõige rohkem kannatavad muudatuse läbi ilmselt regularid, kes viitsivad teiste regularide kohta palju märkmeid teha ja oskavad statistikaprogrammidest viimast välja võtta. Kui ma näen, et vastane foldib suure sämpliga sb vs bb 75% (tõepoolest, leidub ka selliseid regulare), siis loomulikult tõstan ma iga neljaga ja teenin väga lihtsat kasumit. Kui vastane ei ole riveril kordagi checkraisenud, siis saan valuebettida palju õhemalt. Seega minu hinnangul kaitseb see muudatus kõige rohkem nõrku regulare.

Natuke häirib mind (pool)anonüümpokkeri juures asjaolu, et vastase mänguplaanist läbinärimine ja nõrkuste tuvastamine ongi paljuski pokkeri kvintessents ja suurima rahulolu allikas. Kuna programmid, mis otseselt soovitavad käike, ei ole lubatud, siis peab mängija siiski suutma statistika põhjal ise otsuse teha ja see pole sugugi nii lihtne. Terade eraldamine sõkaldest ning tohutust infohulgast tähtsaima ülesleidmine on omaette kunst ja meistriks saamine võtab tubli tüki aega ja vaeva. Teisest küljest olen siiski nõus, et abiprogrammid on arenenud natuke liiga kaugele ning NoteCaddy-laadsed tooted, mis konkreetselt sõeluvad välja vastasmängija nõrkused, liiguvad juba õiglase mängu piirialadel.  

Kuidas mõjutab see muudatus mind? Ma pole veel päris otsusele jõudnud, kas olen shark või fishreg, et sellele küsimusele on raske vastata. Olen küll viimastel aastatel HUDi märksa aktiivsemalt kasutama hakanud, aga väga heaks ei ole selles valdkonnas siiski saanud. Sama lugu regularide tundmaõppimisega, tean väga hästi, kui vajalik see on, aga „nüüd ma närin su mängu tükkideks“-õppesessioonideni jõuan kahetsusväärselt harva. Ikka on lihtsam mõni õppevideo peale panna ja tunda ennast aktiivse pokkeriõpilasene...kuniks tukk peale tuleb ;)

Võib-olla on see muudatus minu jaoks isegi ideaallahendus, sest üldinfo, kes on regular ja kes funplayer, saad tegelikult juba mõnekümne käega. Ja kui reg-exploitimises oled laisk ning teised virgad, siis on jällegi kasulik, kui info on hõre.

--

Natuke promojuttu. Täna algas Trios „Ülesannete nädal“, kus lihtsate ülesannete täitmise eest saab teenida pesuehtsat raha. Mitte just palju raha, aga väiksemat sorti bankrolli annab küll jõudsasti kasvatada. Ja tunnipalk tuleb kohati üsna tummine. Näiteks homne ülesanne on panna mängu panus (või blind) Blaze kiirpokkeris, anonüümsel laual ning omaha high laual. Auhind: €3. Miinimumnõude täitmiseks kulub aega maksimaalselt 2 minutit. Tunnipalk: €90. OK, natuke meelevaldne näide, aga mina kavatsen need marjad ära noppida küll. Karu on suur ja mustikas väike, aga südikalt süües saab loom pikapeale kõhu täis. Niisamuti kosub ka bankroll, kui piskut mitte ära põlata.  

Promo detailid leiab siit https://www.triobet.ee/et/pakkumised/pokker-saavutused


12. jaanuar
"Kas mäng on soft ja kuidas on soft?"

Mõned päevad grinditud, panin kirja Triobetis mängimise esmased muljed.

Softiga harjumine. Olen praegu mänginud kuues lauas ja tõtt öelda on üllatavalt kiire olnud. Üllatavalt seepärast, et eelmise aasta lõpus tundsin ennast üsna mugavalt neljas zoomi lauas ja kartsin, et kuues tavalauas võib pigem igav hakata. Nope, täitsa täit tähelepanu läheb vaja. Mõned võimalikud seletused: 

- parema hiireklahviga ei saa foldida. Õigemini vbl saab, aga ma pole sellega veel tegeleda jõudnud. On väärt ütlus, et parema klahviga foldimine on netipokkeris sama murranguline, kui viilutatud saia leiutamine pagaribisnesis. Nii mugav. Eks pean kaaluma TableNinja kasutamist.

- zoomis on alati 6 mängijat, tavalaudades seevastu sageli 3-4. Mida vähem on mängijaid, seda tihedamini on minu käiguvoor. Kui kasvõi ühes lauas on heads-up, siis jään mängutempole jalgu.  

- olles viimased 4 aastat mänginud sisuliselt ainult Starsis, olen mõistagi sealse softiga harjunud. Natuke on selline tunne, nagu oleks automaatkäigukasti asemel istunud manuaalse kastiga auto rooli. Ei piisa sellest, et välja mõelda strateegiliselt õige otsus, vaja on mõelda ka õiges kohas klikkimise ja betslideri tööpõhimõtete peale. Täitsa selge, et uus vajab ikka harjumist.   

Pauside tegemine. Zoomiga poputati mind pauside tegemise mõttes ikka päris ära. Alati sai ühe nupulevajutusega välja istuda ja teisega uuesti tagasi sisse. Tuleb tunnistada, et mõneti pöördusingi ma 3-4 aastat tagasi turniiripokkerist eemale...pauside pärast. Õigemini, mul oli raske istuda lauda teadmisega, et seon ennast mängimisega 8+ tunniks. Et kui 38. minutil avastan, et mängimine on tänasel päeval täiesti vastukarva, siis pole mitte midagi teha, vaid peab hambad ristis jätkama. Rahalauas on palju mugavam, kui mäng ikka üldse ei maitse, siis saad teha 15 minutilise või 2 tunnise pausi ja hiljem uuesti proovida. Zoomis oli sellele mugavusele viimane lihv antud. Aga mõistagi pole ka tavalauad turniirid, lihtsalt pause peab natuke paremini planeerima. Ja nuppe peab klikkima kahe korra asemel tosin korda. I can do that. 

Mänguvalik. Pisut vajab töögraafik korrigeerimist. Õhtul jookseb mänge enam kui piisavalt, aga hommikul natuke napib. Kui miksida segamini PLO20-100, siis põhimõtteliselt saab siiski hakkama, aga plo20 tundub liiga väike ja plo100 jaoks tahaks enne ennast mugavalt softis sisse seada. 
Samas pole halba ilma heata, sest nüüd saab hommikud pühendada muudele projektidele ning pokkeriõppele. Võtsin jaanuari lõpus ka RIO Elite paketi ja tohutu hulk häid videosid on vaatamisjärjekorras, saabki neile piisavalt aega pühendada. 

Vastased. Esmase mulje põhjal on mäng zoomiga võrreldes agressiivsem. Just selles mõttes, et pottide pärast võideldakse rohkem. Zoomis sai monotoonsetel ja kuivadel paardunud laudadel potte üsna lihtsasti ära varastada, välja arvatud parimate regularide vastu. Tavalaudades nii kergelt alla ei anta, samas võib see siiski olla variatsioonipõhine ennatlik järeldus. Hoian tendentsidel silma peal ja üritan adjustida.
Fish/Reg suhe on suhteliselt sarnane Starsile, aga samas on fishide näol tegemist tõsiste vaaladega. 90%+ VPIP-vaalasid zoomis sisuliselt ei eksisteerinud, aga Trios näeb selliseid ikka igal volüümirikkal mängupäeval. Loodame, et nii see jääbki.

9. jaanuar
Head aega Stars, tere Triobet!

Jaanuari alguses kandsin PokerStarsi arve tühjaks ja hakkasin mängima Triobetis. Muudatuse peamised põhjused on reigistruktuur, boonussüsteem ja lihtne inimlik solvumine. Proovin need põhjused allpool põhjalikumalt lahti seletada.

*Rake. Microgaming langetas oktoobrikuus reiki. Praegune reik PLO50 tasemel (kus kavatsen jaanuaris mängida) on 5% võrreldes PokerStarsi 4,5%, kuid võetava reigi ülempiir on märgatavalt madalam: 5+ mängijaga 1,5€ (Stars 2,5), 3-4 mängijaga 1€ (1,5), 2 mängijaga 0,5€ (0,5).

*Boonused. „Fisherman“ taseme ja 30% rakebacki saamine on PLO50 tasemel väga lihtne, selleks tuleb maksta 300-dollari eest reiki. Sellele lisanduvad muud boonused, nagu igakuine 100-eurone reload boonus, 25-eurone tasuta spordiennustusboonus, tasuta slotispinnid, rakerace edetabelid, cashdrop rahasajud jms. PLO50 tasemel on keskmise volüümiga ilmselt võimalik saavutada 50%+ rakebacki.
Starsis omakorda kukkus rakeback 200k punkti eest 15k pealt 11k-le + Supernova freerollid võeti ka maha (1k väärtusega). Päris tummine kukkumine.

*Kergemad mängud. Hehee, igivana müüt, et mujal on mängud alati paremad. Ma liiga palju ei julge loota, aga testin need ära ja annan teile oma hinnangu.

*PokerStarsi tegutsemine ja VIP-klubi muudatused. Mõistagi võib äriline ettevõte teha ärimudelis enda äranägemise järgi muudatusi ja klient peab sellega kohanema…või siis lahkuma. Aga minu meelest tegi Stars muudatused liiga järsult ja mis kõige halvem, eelnevaid lubadusi rikkudes. Ei viitsi sellel pikemalt peatuda, foorumites on teemat lahatud väga palju. Professionaalse mängijana oleks minu poolt läbimõtlematu öelda, et nüüd löön Starsi ukse jalaga igaveseks kinni, aga teatavaks protestimärgiks ja oma seisukoha väljendamiseks kandsin rahad välja ja aasta alguses jäävad sealsed lauad minu poolt puutumata. Ma arvan, et praegu on väga hea hetk alternatiivtubade katsetamiseks ning protest ja boikott tulevad lihtsalt lisaboonusena kaasa.

*“Doomswitchist“ väsimine. 2015. aastal jooksin PokerStarsis üsna halvasti, ca 100 sisseostu alla EV. Pikapeale muutus see päris rusuvaks ja psüühiline tugevus pandi korralikult proovile. Loomulikult ei mõtle ma, et PokerStars on rigged ja mõistagi võib Triobetis jooks olla samasugune, aga pea klaarimise seisukohalt võib uus keskkond ja vaheldus kindlasti head teha.

Kõrgemate limiitide kohta on raske öelda, aga eelnevale tuginedes võib kuni PLO50 tasemel bankrolli kasvatamiseks Triobet/MicroGaming olla hetkel eestlastele mängimiseks parim koht.


Ühtlasi otsustasin taaselustada enda blogi. Hakkasin mõtlema, et pärast Hotcocacola Twitterisse siirdumist ei ole Eesti pokkeril vist enam ühtegi blogi (vbl eksin, ärge pahandage ja andke teada, kes ja kus kirjutab). Ja tegelikult on sellest kahju. Kunagi sai esimese Eesti pokkeriblogijana alustatud, et hakkame nüüd siis uuesti pihta.

Niipalju veel, et jõudsin Triobetiga kokkuleppele mõningase koostöö osas ning sellest tulenevalt saab blogi olema sisult punavalge. Mis on ka üsna loomulik, sest mängin ju aasta alguses (vbl mõned turniirid välja arvatud) ainult Trios. Lisaks on plaan väisata ka live-üritusi, nii Tallinnas kui mujal ning esmakordselt saate mind näha punase kleepekaga rinnataskul istumas juba järgmise nädala reedel Triobet Livel Pärnus.

Ja nüüd grindima!
KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5