PLO strateegia: flopieelne mänguplaan. Osa 1
  • Imre Leibold
  • 05.01.2016

PLO strateegia: flopieelne mänguplaan. Osa 1

Pokkeri mentaalse mängu spetsialist Jared Tendler on öelnud, et eesmärk on viia võimalikult palju otsuseid alateadliku kompetentsi tasandile. Mida rohkem otsuseid suudame automatiseerida, seda rohkem vabaneb ajus ressursse raskete mänguotsuste optimaalseks lahendamiseks.

Mõtete organiseerimiseks ja süstematiseerimiseks on äärmiselt tõhus meetod asjad paberile panna ja lahti kirjutada. Seda isegi juhul, kui tegemist on küllaltki elementaarsete tõdedega. Mõnikord võib kirjapanek olla just mõtteprotsessi viimaseks lihviks, mille järel saab purgikaane sulgeda ning väärt kraam sahvrisse hoiule viia.

Käesolev artikkel vaatleb seda protsessi „Pre-flop 6-max PLO mänguplaani“ näitel. Mõtteprintsiipe on lihtne rakendada muudeski mängudes, seega soovitan lugemist jätkata ka siis, kui pot limit omaha pole sinu põhimäng.

PLO algab enne floppi

Pot limit omaha on küll selgelt flopijärgne mäng, kuna käte tugevused on holdemiga võrreldes enne floppi võrdsemad ning flop muudab jõudude vahekorda märgatavalt rohkem. Siiski on ekslik sellest järeldada, et pre-flop mängu läbimõtlemisele pole mõtet aega kulutada. On küll ning selleks on peamiselt 2 põhjust:

1. Igal käel on teatud kindel flopijärgne ideaalne olukord ja me saame selle tekitamisele enne floppi kaasa aidata. Kui teame, et K-K-7-2 toimib kõige paremini sügavate stäkkidega ja mitme mängijaga pankades, siis ei hakka me UTG tõstet üle tõstma. Kui me seda ei tea, siis võime tõsta põhjusega, et meil on kuningad, mis on ometigi teiseks suurim paar pärast ässasid.

2. Pre-flop on ainuke tänav, kus peame iga jaotus otsuse tegema. Selle tulemusena kumuleerub väikestest valedest otsustest pikas jooksus kokku massiivne kaotus, samamoodi kui mikroskoopilistest liivateradest moodustub suure koguse korral ääretu kõrb.

Pre-flop 6-max PLO mänguplaan

Käesoleva mänguplaani näol on tegemist minu lähenemisega flopieelsele mängule 2015. aasta detsembris. Plaan pole sugugi kivisse raiutud, vaid on ja peabki olema pidevas muutumises. Alati tasub olla avatud uutele ideedele ning nagu „IDEE“-ga tähistatud lõikudest loete, on läbimõtlemata mõtted ja värsked ideed esitatud küsimuse vormis ning mänguplaaniga liitmiseks pean need enne korralikult läbi mõtlema . Samuti ei ole artikli teemaks täpsete kätevalimite koostamine, tegemist on flopieelse mängu üldprintsiipe tutvustava kirjutisega.

Aga julgen sarnase plaani koostamist kõigile soojalt soovitada, sest minu mõtted läksid palju klaarimaks ja tähelepanu koondub lauas olles esmatähtsatele asjadele. Kui kõige tähtsamad aspektid on juba pähe kulunud ja automaatsed, siis saab lisada nimekirja uusi detaile, millele tähelepanu pöörata. NB! Kindlasti on mõistlik mänguplaan aeg-ajalt üle vaadata, alguses enne iga sessiooni, siis korra päevas, nädalas, kuus. Niimoodi ei lipsa asjad meelest.

UTG ja MP

Märksõnad: tight range, üks suur panus

Mänguplaan: Kuna mul ei ole infot, milline stsenaarium lahti rullub (kas tegemist saab olema üks-ühele või mitme mängijaga pangaga, kas toimub ületõste jne.) ning väga sageli satun mängima ilma positsioonita, siis on mõistlik mängida vähe käsi ja hoida range tugev. Kuna range on tugev, siis kasutan ainult ühte panuse suurust 3,5x. Vastaste jälgimine pole otseselt vajalik, sest mänguotsus sõltub peamiselt minu enda kaartide tugevusest.

Idee: Limpimis- või minraise strateegia koostamine kehvadele suurtele paaridele, mis peavad 3-beti peale maha viskama? Sellega hoian stäki-panga suhte kõrgena ja indutseerin mitme mängijaga pankasid.

Tasuta Audible programmiga liitudes saad Jared Tendleri "Mental Game of Poker 1&2" heliraamatud täiesti tasuta!


Seotud mängud

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5