EMV 2024 kolmanda nädala kokkuvõte
  • Jokker.ee
  • 01.04.2024

EMV 2024 kolmanda nädala kokkuvõte

EMV 2024 on nüüdseks ajalugu ning meil jääb heita veel pilk sellele, mis toimus viimasel nädalal. Lõppes ju veel neli turniiri ning peeti maha ka pidulik ETPF-i aastagala. 

Esimese nädala kokkuvõtet loe siit

Teise nädala kokkuvõtte lugemiseks klikka siia

250 € PLO Hi-Low (35 mängijat, auhinnafond 10 474 eurot)

Pot Limit Omaha Hi-Lo kestis kaks päeva ning võrreldes eelmise aastaga (46 osalejat) oli mängijaid vähem, kuid re-entrysid tehti kaks korda rohkem (14 vs. 7). Avapäeval selgus seitse parimat, liidriohjad olid Kristjan Laasi käes.

Enne finaali tõdes seda väikseima stäkiga alustanud Kaidar Viikman, et mänguruumi õnneks siiski natuke on ning naljatles, et soovi korral võiks ta ainult foldides kümme ringi vastu pidada. Läks aga nii, et Kaidar haaras kohe finaali alguses ohjad enda kätte, võttis teistele järgi, läks möödagi ning eduseisu ei loovutanud. Tõsi, kaardid jooksid samuti hästi ning seda ei eitanud ka päevakangelane ise. 

"PLO Hi-low turniir, kus määrab palju õnn. Paljud käed on preflop 50% equity juures. Täna oli mul rohkem õnne, kui vastastel. Mul on hea meel, et sain enda viienda meistritiitli mängus, mida olen palju online rahalaudades harrastanud ja kus tunnen ennast paljudes keerulistes olukordades kindlalt. Tunnustan ka enda heads up vastast Bahtjar Kulijevist kellega oli võrdsete heitlus kuni viimase kaardini."

See oli Kaidarile juba viies Eesti meistritiitel, mullu suutis ta võita ühe turniiri nii OPEM-il kui EMV-l (viimasel koguni põhiturniiri). Eelkõige ongi Kaidari näol tegemist universaalse mängijaga, kelle peamiseks tugevuseks segamängud. Tiitliga kaasnes 3455 eurot, mis on hobimängijale täiesti viisakas võit. 

Sarnaselt 8-Game'ile oli nüüdki teine Bahtijar Kulijev ehk Batu, kes on samuti pigem segamänguse ekspert. Ja kolmas pokkeriveteran ning tugev mõttemängija Marko Kolk. Finaali liidrina alustanud Kristjan Laas piirdus sel korral neljanda kohaga.  

Finaallaua väljamaksed (EUR)

1. Kaidar Viikman - 3455

2. Bahtijar Kulijev - 2200

3. Marko Kolk - 1570

4. Kristjan Laas - 1185

5. Richard Koppel - 890

6. Nils Kollandsrud - 670

7. Henrik Puija - 503

Kaidar Viikman auhinda saamas.jpgKaidar Viikman ei jäänud juba kolmandat tiitlivõistlust järjest ilma võiduta

500 € Võistkondlik turniir (17 tiimi, auhinnafond 7325 eurot)

Tiimiturna oli oodatult meeleolukas, inimesed nautisid nii seltskonda, pokkerit kui ka jooke, sest järgmine päev oli ju vaba. Võrreldes eelmise aastaga oli isegi üks tiim rohkem ning registeerumisega saadi ilusti hakkama. Tiimid oli viieliikmelised ning iga liige osales omal miniturniiril. Hiljem punktid summeeriti, seekord boonuspunkte ei antud.

Kui mullu sõitis profitiim "Kogemus ja Kohavalik" lihtsalt teistest üle, siis sel korral oli mäng palju võrdsem. Võitjaks tulnud „LAMBISATS“ ei teinud midagi müstilist - Joosep Tool oli omal miniturniiril teine, Leone Kala kolmas, Veiko Aava viies, Heimar Lill seitsmes ning Siiri Saar üheksas - kuid sellest piisas täiesti ning järgmist tiimi edastati koguni nelja punktiga. Edukas mäng tõi muide Veiko Aavale juba kuuenda Eesti meistritiitli, rohkem on neid (7) vaid Ermo Kosel. Aga ka Leone ja Siiri on varem juba võitjaau tundnud. 

"Ma olen väga uhke meie võistkonna üle! Juba alguses olin üsna enesekindel, kuna kõik liikmed täiustasid ja balanseerisid meie teami suurepäraselt. Enam õnnelikum ei saaks olla! Korraldajatele taaskord suur kummardus ning Chesterfieldile ka suur aitäh meid vastu võtmast!" rõkkas Siiri, kellele usaldati sel korral tiimi kapteni au.

Eesti suurima pokkeriklubi "Wismari" esindustiim oli sarnaselt mullusele nüüdki teine ning seekord oli Wismari eest heitlemas Gert Laanemets, Herli Olop, Roland Luik, Steven Seller ja Marko Olop. Kolmanda koha saavutas „Thriibet vabaks“ koosseisus Kristjan Maasalu, Kaido Koorits, Kalju Kratovitš, Magnus Pukk ja Rain Mölderkivi

Lohutuseks 250 eurot said ka kõik miniturniiride võitjad (peale Ivar Simmeri, kes tegi esikohaduellis diili ja võitis 175 eurot). Hämmastaval kombel oli Gert Laanemets neist ainuke, kes sai osa ka võistkondlikust auhinnapotist. Magnus Pukk, Sander Leigri, Imre Leibold ning eelnevalt mainitud Ivar pidid kõik rahulduma vaid selle 250 euroga. 

Üldised väljamaksed (EUR)

1."LAMBISATS" - 3000

2."Team Wismari #1" - 1800

3."Thriibet vabaks!" - 1275

LAMBISATS.jpgVõitjatiim (puudub Leone Kala) koos auhinna üle andnud Jaan Vaabeliga

250 € NLH Paaristurniir (33 paari, auhinnafond 9405 eurot)

Paaristurniir oli oodatult meeleolukas, kuigi paare eelmisest aastast pea veerandi võrra vähem (33 vs. 42). Kuna paaristurniiri ajal jagati ka Eesti pokkeriauhindu ning toimus aastagala, siis võis osalejate seas näha tõelisi superstaare. Kui Markku Koplimaa on EMV-l regulaarne osaleja, siis selliseid mehi nagu Taisto Janter, Priit Parmasto või Markkos Ladev näeb juba märksa harvem.

Paari võisid moodustada nii mees-mees, naine-naine kui ka naine-mees  (nn. segapaarismäng, mis oligi selle turniiri algupärane formaat). Enim oli muidugi mees-mees paare, kuid hea meel oli näha, et esikolmikusse jõudis koguni kaks klassikalist segapaari. Võitsid Katre Kokk ja Priit Parmasto, kellest esimene julge ja päris hea kogemustepagasiga (võitnud näiteks ühe Win TV Live ning oli teine 2022. aasta EMV naisteturniiril), teine aga absoluutne tipptegija - Kings of Tallinn 2023 põhiturniiri võitja ning EPT finalist).

"Turniir oli väga meeldiv, meeldivaks tegid selle teised mängijad ja üldine atmosfäär. Mäng oli minu jaoks natuke võõras ja pidin arvestama ka paarilisega, seega vältisin oluliselt suuremaid variatsioonilisi kohti. Aga just minu paariline saavutas alguses ja keskfaasis suurima edu, tordile maasikad panin lōpuks mina. Seega tänan südamest paarilist, e ta mind üldse sellisele üritusele kutsus. Väga põnev ning tänan muidugi ka korraldajaid!" ei olnud Priit kiitusega kitsi.

Ka kolmanda koha saanud Maili Tannbaum ja Mati Pirn on tuntud tegijad, võitsid ju nemad selle turniiri 2017. aastal. "Segapaaride" vahele - poodiumi teisele astmele - mahtusid Kristo Erala ja Markku Koplimaa, kelle nimed Eesti pokkerikogukonnas samuti täiendavat tutvustamisi ei vaja.  

Mäng käis 9405 eurole ning vältas esinemiste ning autasustamiste tõttu pea üheksa tundi. Lauast oli kuulda hääli, et kogu tseremeeonia võttis liiga aega ning võiks juba ükskord edasi mängida. Aga sellised reeglid juba olid ning pidu Chesterfieldis jätkus nagunii kuni varaste hommikutundideni. 

Turniiri väljamaksed paari kohta (EUR)

1. Katre Kokk ja Priit Parmasto - 3105

2. Kristo Erala ja Markku Koplimaa - 1980

3. Maili Tannbaum ja Mati Pirn - 1410

4. Bahtijar Kulijev ja Kristjan Maasalu - 1060

5. Teet Puurits ja Taivo Tõugjas - 800

6. Mikko Iiskonmäki ja Marek Liiva - 600

7. Aimar Leesalu ja Jaan Štaub - 450

Priit Parmasto ja Teele Viira.jpgVigurdavad hilisem võitja Priit Parmasto ning Teele Viira. Taga vasakul on näha poolenisti ka Priidu paarilist Katre Kokka

500 NLH Põhiturniir (122 mängijat, auhinnafond 52 165 eurot)

Põhiturniir algas Nordic Hotel Forumis ning mis seal salata, mängima oodati ikka märksa enam mängijaid kui tegelikult tuli (mullu 163 mängijat). Eks oma rolli mängis kindlasti ka samaaegselt Olympic Casinos toimunud 250 € Olybet EGGHunt põhiturniir, kus oli muide sisseoste kaks korda rohkem (unlimited re-entry).

Siiski oli laudades 122 pokkerisportlast ning tase väga kõrge. Raha jagus 17 parimale ning selleks, et nende nimed teada saada, tuli mängida täpselt 12 tundi. Teist päeva alustas võimsa liidrina kolm ja pool aastat Eestis elanud prantslane Yanis Sahli ning kuigi eestlased andsid endast parima, jäigi prantslane lõpuni peale. Tõsi, eks kohati soosis tedagi pokkerijumal, eriti turniiri viimases jaotuses, kuid Sahli pocket kaheksad Ranel Käsi pocket kümnete vastu lauast abi (ehk kolmanda kaheksa) leidsid. 

Kolmanda koha saavutas Jürgen Lorenz, kelle nimi on pokkeriavalikkusele üsna tundmatu ning Eesti Hendonis ei kuulu ta isegi esimese tuhande sekka. Aga seda rohkem on meil põhjust ka Jürgeni hea mängu üle rõõmu tunda. Edasi tulid juba tõsised staarid - 2013. aasta EMV põhiturniiri parim Madis Müür, aasta hiljem sama turniiri võitnud Ranno Sootla, vanameister Rain Elmik, tiitlikaitsja Kaidar Viikman, tänavusel tiimikal meistriks tulnud Joosep Tool ning mulluse WSOP Circuit põhiturniiri finalist Jesus Martinez Ucero.  

Kahju on muidugi sellest, et EMV põhiturniir ei saanud esimest kahekordset võitjat, kuigi head võimalused olid ometi olemas.  Niisiis läksid Prantsusmaale EMV 2024 kahe suurima turniiri võidud ning nagu Madis Müür enne festivali algust pakkus, osutuski EMV suurima auhinnafondiks turniiriks mitte põhi-, vaid hoopis rahvaturniir. Rahvaturniiri tulemused olid tegelikult ka ainsad, mille üle võib tänavusel EMV-l täielikku rahuldust tunda - 383 unikaalset osalejat ning 669 sisseostu.  

Finaallaua väljamaksed (EUR)

1. Yanis Mehdi Sahli - 13500

2. Ranel Käsi - 8355

3. Jürgen Lorenz - 5900

4. Madis Müür - 4600

5. Ranno Sootla - 3500

6. Rain Elmik - 2700

7. Kaidar Viikman - 2150

8. Joosep Tool - 1800

9. Jesus Martinez Ucero - 1500


EMV 2024 "aasta mängija" auhinna võitis Bahtijar Kulijev, seda küll vaid ühe punktiga Kaidar Viikmani ees. (Piisanuks Kaidaril põhiturniiril vaid koha võrra kõrgemal lõpetada, olnuks võitja hoopis teine). Kolmas koht kuulus suurepärase alguse teinud Martin Piigile (kahel esimesel turniiril teine), kes aga paraku hiljem millegagi silma ei paistnud. Neljanda koha sai Andres Abakanov, kes oli päris hästi pildis, kuid ei jõudnud kahjuks kordagi poodiumile. Seevastu põhiturniiri võitnud Yanis Sahli saavutas ainult selle tulemuse põhjal MVP-edetabelis viienda koha. Chesterfield Poker Club premeeris viite parimat ühtekokku 5000 euro väärtuses turniiripiletitega.

Kokkuvõtteks

EMV 2024 võimaldas verivärskel Chesterfield Poker Clubil end Eesti mängijatele tutvustada ning me võime tõdeda, et nad said sellega päris hästi hakkama. Töötajad olid tublid, teenindus super ning ka Jokkeri koostöö Chesterfieldi personaliga sujus väga kenasti. 

Harjumatu ning paljudele ebamugav oli vaid turniiridele registreerumise protseduur ning maksete tegemine. Alguses käis see läbi Coolbeti, hiljem saadi ka enda e-wallet käima ning me testisime isegi - töötab tõesti väga kiiresti. Sularahaga aga kahjuks Chesterfieldis üldse arveldada ei saa (ka baaris, kus töötavad siiski õnneks kaardimaksed) ning tõenäoliselt oli see ka peamiseks põhjuseks, miks mitmete turniiride osalejate arvud mullusele alla jäid. Aga ega eelmiselgi aastal polnud numbrid ju teab mis kõrged.

Peamine on aga see, et tiitlivõistlused said viisakalt korraldatud ning kõik kes mängida soovisid, tõenäoliselt ka mängima tulid. Eesti pokkeritipp oli kohal ning tiitlid läksid väärt inimestele. Kus ja millal toimub EMV 2025, seda näitab juba aeg!
KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5