EMV 2024 teise nädala kokkuvõte
  • Jokker.ee
  • 24.03.2024

EMV 2024 teise nädala kokkuvõte

Möödunud nädalal selgus Chesterfield Poker Clubis neli värsket Eesti pokkerimeistrit ning meie pokkerikommuun sai nautida tulist actionit. Kõikide turniiride live-blogisid saad järellugeda siin, kiire vabas vormis ülevaate leiad aga siitsamast artiklist.

EMV 2024 esimese nädala kokkuvõtet loe siit.

250 € 8-GAME (39 mängijat, auhinnafond 11 115 eurot)

Turniir vältas kaks päeva ning kohal oli üsna sama seltskond, kes ka eelnevatel aastatel. Väike progress ka, nimelt üks mängija rohkem kui mullu. 

Avapäeva järel jätkas seitse parimat Marius Moreli juhtimisel. Eriti pisikese stäkiga jõudis teise päeva Bahtijar Kulijev a.k.a. "Batu", kes pidi alustama finaali sisuliselt sama suure punktisummaga mis avapäeva. See ei takistanud "Batul" aga ühel hetkel sootuks turniiri juhtima minna.

Mängu lõppu valitses aga hoopis Danel Kunman, kes suutis otsustavas No Limit Holdem filips -ga Mariuse -st jagu saada ning tõusis sellega liidriks. Omad võimalused olid ka "Batu"-l, kuid talle sai saatuslikuks liiga passiivne mäng ning Omaha-spetsialist Danel kasutas selle oskuslikult ära. "Batul olid tegelikult märksa paremad kaardid kui minul, kuid ta foldis liiga palju ning see andis mulle eelise," kommenteeris Danel ise.  

Tegemist oli Daneli neljanda tiitliga, kõik senised on mees võitnud kas PLO või PLO Hi-Lo mängudes. Kolmas oli Robert Relander, neljas Marius ning viies Henrik Puija. Auhinnarahast said osa ka ülikogenud pokkerihundid Henri Käsper ja Hanno Kerem.

Finaallaua väljamaksed (EUR)

1. Danel Kunman - 3550

2. Bahtijar Kulijev - 2415

3. Robert Relander - 1750

4. Marius Morel - 1270

5. Henrik Puija - 910

6. Henri Käsper - 670

7. Hanno Kerem - 550

8Game parimad.jpg"Batu" ja Danel andsid lõpus hea etenduse. Diilerite lippu hoidis kõrgel alati lõbus Birgit 

250 € Pot Limit Omaha 6-max (50 mängijat, auhinnafond 16 031 eurot)

Ka Pot Limit Omaha osalejate arv oli sarnane eelmise aastale (53), küll tehti aga kaks korda rohkem re-entry'sid. Avapäeval oli mäng erakordselt lahtine ning show eest kandis hoolt Allan Arjut. Kui turniiril oli alles 12 parimat, oli kõikidel mängijatel peale Allani (!) alla keskmise stäkk! Tegemist oli (vähemalt) EMV ajaloo ühe erakordseima sündmusega.

Finaali eel oli ainuke küsimus selles, kas Allan sõidab ka finaalis konkurentidest üle nagu Mauri Dorbek high-rolleril või lubab neil natukenegi mängida. Seda, et Allan EI VÕIDA, ei uskunud vist küll mitte keegi (kui Meelis Ahman ja vennad Abakanovid muidugi välja arvata). Aga läks hoopis teisiti. Kui kaarte pole, siis Omahat mängida ei saa ning Allan oligi kogu finaali täielikult card-dead. Oma võimaluse kasutasid ära nii Kristjan Abakanov kui Meelis Ahman, kellest esimene suutis lõpu eel juhtima minna ning võita ka otsustava 3-way all-in'i, mis määras esikolmiku kohad.

Kuuekordne Eesti meister Meelis Ahman tegi seega võimsa comebacki ning kui viimase jaotuse river poleks Kristjanile masti toonud, oleks ta võib-olla isegi võitnud. Isegi hilisem võitja Kristjan elas Meelisele erakordselt lõbusas finaallahingus kaasa, lubades viimase võidu korral koguni ööklubis Venus lauad kinni panna. (See võis muidugi ka nali olla). 

"Turniiri alguses jäin 3XBB peale, aga õnneks sain triple-up'i. Olin short/alla keskmise enamuse turniirist, alles siis kui kolm oli alles, hakkas kaart jooksma ja pidama, ühe bluffi pidin veel maha callima ja oligi olemas. Meelis valmistas päris kõvasti peavalu. Allanil ei jooksnud kaart, sealt polnud mingit ohtu. Vend (Andres Abakanov) pidi jälle kahe laua vahet jooksma (mängis samal ajal rahvaturniiri finaali - toim.) ning kaotas seetõttu nii blinde kui BTN mängukohti," võttis Kristjan asja kokku. 

Finaallaua väljamaksed (EUR)

1. Kristjan Abakanov - 5035

2. Meelis Ahman - 3220

3. Allan Arjut - 2275

4. Andres Abakanov - 1635

5. Taavi Välisson - 1185

6. Alger Pissarev - 880

Kristjan Abakanov.jpgKristjan Abakanov kasutas oma võimaluse ära, tasuks kolmas Eesti meistritiitel

100 € NLH rahvaturniir (383 mängijat, auhinnafond 58 115 eurot)

Auhinnafondilt oli Mystery Bounty formaadis mängitud rahvaturniir läbi aegade võimsaim ning ka põnevaima lahendusega. Avavoorud toimusid neljas Eesti linnas (Tallinn, Tartu, Pärnu ja Rakvere) ning ka Coolbeti pokkeritoas. Kui Rakvere osales vaid neli mängijat, siis Tallinnas (3 eelvooru) oli mängusaal  rahvast pungil täis. Et üks osaleja võis mängida ka kahes või enamas eelringis, kogunes sisseoste 669. Unikaalseid osalejaid oli 31 võrra rohkem kui eelmisel aastal, kuid absoluutne rekord (2017. aastal 698 osalejat) jäi veel väga kaugele. 

Finaali pääses 70 parimat ning iga vastase kukutamine tõi bounty-žetooni, mis tagas vähemalt 100-eurose müstilise auhinna ning ärgitas mängijaid koheselt ülimalt agressiivselt mängima. Või siis teatud juhtudel ka kannatama. Nii pani näiteks Kaido Kuusemäe oma 526 000 stäki kõigest kolme jaotusega hakkama, kuid Andres Aro suutis täpselt pool miljonit väiksema punktisummaga koguni finaallauda jõuda. Pauside ajal käidi pearahasid õngitsemas ning finaali liidrina alustanud WSOP-C Tallinn 2023 online-turniiri võitja Toomas Orm sikutaski varsti välja 5000-eurose peavõidu. Olgu mainitud, et ega turniiri võitjagi üldisest pangast rohkem saanud ning 13. kohal lõpetanud Orm pikalt nukrutsema ei pidanud. 

Rahvaturniir rahvaturniiriks, kuid tegusid ei teinud sugugi "mehed metsast", vaid ikka üsna tuntud tegijad. Finaaali pääses kaheksa meest ja üks naine. Kui alguses juhtisid actionit WSOP-C sõrmusemees Kaur Ajamaa, OPEM 2023 põhiturniiri võitja Jaanus Kippel ning EMV-del koguni kaks kuldset duublit teinud Kert Hallik, siis arvasid paljud, et võitja tuleb kindlasti just nende seast. Kuid ei tulnud. Hoopis vaikselt oma mängu mänginud prantslane Alexandre Lorre tegi lõpus platsi puhtaks ning tuli läbi aegade teise Galliamaa pojana Eesti pokkerimeistriks. 

Esikolmik sõlmis diili, mis tagas Lorre'le 5000 eurot, Kert ja Kaur (viimasel siiani veel Eesti meistritiitlit pole) said kumbki 4452 eurot. Kippel oli neljas ning tõenäoliselt enim poolehoidjaid omanud nimekas naismängija Siiri Saar viies (2150 eurot). Andres Abakanovi multitable'ing osutus vaevaliseks, PLO neljanda koha kõrvale tuli rahvaturniirilt kuues tulemus. "See oli üldse minu elu esimene suurem pokkeriturniir ning võit valmistas mulle suure üllatuse," kommenteeris viis aastat Eestis elanud, töötanud ning vahetevahel ka pokkerit mänginud 30-aastane tšempion. 

Finaallaua väljamaksed (EUR)

1. Alexandre Lorre - 5000*

2. Kert Hallik - 4452*

3. Kaur Ajamaa - 4452*

4. Jaanus Kippel - 2750

5. Siiri Saar - 2150

6. Andres Abakanov - 1650

7. Andres Aro - 1240

8. Meelis Lepikult - 910

9. Henrik Puija - 650

*Diili alusel makstud võidud


100 € NLH naisteturniir (32 mängijat, auhinnafond 2937 EUR)

Võrreldes eelmise aastaga (41) oli osalejaid natuke vähem, kuid suurem osa Eesti naismängijate koorekihist siiski platsis. Kaheks peamiseks tooniandjaks olid Kristina N. ja Christel Haller, neist esimene valitses mängu keskfaasis, teine haaras aga liidriohjad kohe finaallaua esimeses ringis. Mõlemal läks seejuures esimene sisseost täielikult aia taha ning kui Kristina sai teise bulletiga kiiresti mäele, siis Christel langes sellegagi 10XBB peale. Siis hakkas küll sujuma ning finaallauas ruulis juba tema.

Christel ja Kristina kohtusid omavahel ka heads-up'is ning selle alguseks oli Christel juba suurelt ees. Kristina sai küll ühe duubli, kuid paraku ei enamat. Mõlemale andis kõva lahingu 2017. aasta paarismängu Eesti meister Maili Tannbaum, kes teenis lõpuks kolmanda koha. Auhinnasaajate sekka jõudis ka kaks tugevat spordinaist - Annemar Neiland on viies ning Merike Andreson kuues. Seevastu finaali alguses samuti väga head stäkki omanud Carmen-Elina Vist loovutas suurema osa oma nuppudest Christelile ja langes üheksandana ehk napilt enne rahasid.

"Sain üsna varakult iga tänav maha callides Carmen-Elinalt duubli, mis tegi mind monsterstackis. Selle stäkiga oli lust ja lillepidu mängida, sai näidata agressiooni ja muudkui nuppe juurde korjata. Maili, keda ma hindan, püüdis mult nuppe juurde korjata, aga tulutult. Oli üsna pikk ja tore õhtu. Oma otsuste ja mänguga olen rahul, sest ükski neist ei tulnud läbimõtlemata. My head was in the game!" võtab Christel oma mängu finaallauas kokku. Christel kuulub küll Eesti naismängijate absoluutsesse eliiti, kuid tiitlit tal seni veel polnud. Nüüd on seegi lõpuks olemas!

Finaallaua väljamaksed (EUR)

1. Christel Haller - 1245

2. Kristina N. - 785

3. Maili Tannbaum - 565

4. Ave Lepik - 425

5. Annemar Neiland - 320

6. Merike Anderson - 240

7. Katri Käsper - 182

Christel särgid.jpg

Pokker ei tohi kunagi igav olla! Võitja nimekaimul olid igaks mänguolukorraks särgid valmis!

EMV 2024 ülekanded Jokker.ee lehel on sellega lõppenud ning me anname teatepulga üle WIN.TV-le, kus saate jälgida järgmise nädala sündmusi - PLO Hi-Low'd, tiimiturniiri, paarismängu ning mõistagi EMV tähtsaimat, 500-eurose osalustasuga põhiturniiri. Põhiturniirile saab veel kvalifitseeruda soodsamalt E, T ja K kell 21.00 Coolbetis (2x 500€ GTD) ja neljapäeval kell 21.00 Chesterfieldis (5x 500€ GTD).

EMV kava leiad siit.

Fotod: Ardo Kaljuvee

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5