Igakuised pokkeriturniirid pole enam popid: mängijate arv langeb robinal
  • Jokker.ee
  • 19.09.2018

Igakuised pokkeriturniirid pole enam popid: mängijate arv langeb robinal

Öeldakse, et numbrid ei valeta. Heites pilgu unikaalsete mängijate arvule Eesti suurimatel igakuistel pokkeriturniiridel, võime märgata, et võrdluses 2013. aastaga* on osalejate arv nii Paf Live'il, Betsafe Live'il kui ka OlyBeti pokkeriseerial tublisti langenud. 

See ei tähenda kaugeltki, et pokker poleks Tallinnas enam pop. Siin toimub aina enam suuri ja ägedaid rahvusvahelisi pokkerifestivale, iganädalastel turniiridel (näiteks Royal Flush Jackpot) on murdudes mängijaid, EMV-l lüüakse rekordeid, pealinna külastab tuhandeid pokkerituriste ning pokkerit harrastatakse aina enam ka väljaspool Olympic Park kasiinot.

Aga igakuised turniirid pole kaugeltki nii populaarsed kui 5 aastat tagasi ning see on fakt. Ometi on üldised põhimõtted kõikidel turniiridel ikkagi suures plaanis samad, mis 2013. aastalgi: olgu selleks siis sisseostu suurus, toimumise aeg või mänguformaat. 

*Arvesse on võetud unikaalsete mängijate hulka viimasel kümnel vastava seeria turniiril 2018. aasta august vs. 2013. aasta august. 

Kui palju siis mängijaid kaduma läinud on?


Paf Live -29,30%

Pafi tiim ning ürituse eestvedaja Laur Sibold on hoidnud aastaid ühte ja sama joont: Pafi turniirid on eelkõige seltskonnaüritused - pokker koos sõpradega! Palju erinevaid auhindu, lahedaid lisamänge, esimesena Eestis regulaarselt toimunud TV-ülekanded ning erilise tähelepanu suunamine naistele on meelitanud turniiridele tohutu koguse hobimängijaid kõikjalt Eestist. 

Samas pole üleüldine langus säästnud ka neid ning ilma on jäädud keskmiselt kolmest mängijast kümnest. Midagi hullu muidugi veel lahti pole, sest teistel läheb veel kehvemini, alla 69 mängija pole kogunenud ühelegi viimasele Tallinna turniirile ning korra selle aasta jooksul on ületatud ka maagilise saja mängija piir. Muidugi ei saa jätta märkimata, et viis aastat tagasi oli sada mängijat pigem reegel kui erand...

Paf on end vilksamisi ilmutanud ka mujal ning läbi aegade on korraldanud turniire mõnes teiseski Eesti linnas. Näiteks selle aasta suvel viidi läbi kolmekuuline võistlussari Pärnus, mille rekordiks jäi 52 mängijat augustis. Taas - ei midagi müstilist, kuid samas ka mitte feilimine.   

EE_Slots-welcome-offer-€10-Cash_1380x240.jpg

OlyBet Poker Series - 31,30%

Kolmest konkureerivatest turniirisarjast kõrgeima sisseostuga OPS positsioneeris end omal ajal eelkõige võistlusena tõsistele harrastajatele ning pokkeriproffidele.

Võrreldes viie aasta taguse ajaga on 2018. aastal alles vaid käputäis pokkeriproffe ning ka tõsiste harrastajate osakaal on märgatavalt vähenenud. "Samas mängitakse online-satelliite endise innukesega edasi ning keskmiselt jõuab iga kuu läbi interneti umbes 15-20 mängijat live-turniirile ," märkis OlyBeti pokkerimänedžer Herli Olop

Omal ajal jäi OPS mängijate arvult selgelt nii Triobet Live'i kui Paf Live'i varju, nüüdseks ollakse aga esimesest juba napilt mööda mindud. Midagi rõõmustavat numbrites siiski ei ole - selle aasta mais ning juunis saadi napilt 40 mängijat täis, perioodi rekordiks on 85.

Samuti 110-eurose sisseostuga, vormilt sarnasel OlyBet Monthly Special turniiril Tartus ja Pärnus läheb kuidas kunagi. Vahel ei saada turniiri üldse käima, teinekord ei mahu jällegi mängijaid laudadesse ära. Enamasti on siiski suudetud tekitada actionit kahel laual.     

Olybet.png

Betsafe Live Liiga -58,50%

Betsafe Live Liiga kasvas välja Betsafe Live'ist ning see omakorda Triobet Live'ist, mida reklaamiti 5 aastat tagasi Eesti populaarseima igakuise pokkeriturniirina. Reklaam vastas tõele, sest kuigi Paf Live hingas üsna lähedalt kuklasse, oli Tallinna Triobet Live'i mängijate arv kõrgem - kümne kuu keskmine ületas koguni 127 mängijat. 

Omaaegsel Triobet Live'il oli kaks fenomeni: esiteks pikk ajalugu (sai see sari alguse ju juba 2007. aastal) ning legendaarne Andres Burget, kes pea eranditult ka kõikidel turniiridel ise kaasa lõi. Teiseks muidugi lisaauhinnad, mis olid kohati ikka erakordselt vägevad või jätsid vähemalt vägeva mulje. 

See oli Tallinna Triobet Live'i absoluutne tippaeg, mõned aastad hiljem algas aga püsiv langus, mis ei pöördunud tõusuks ka brändi vahetuse ning tuntud Tartu promootori Tarmo "Waim" Pika kaasamise järel. Üritades päästa, mida päästa annab, tegi Betsafe esmapilgul üsna nutikana näiva käigu - liitis aastatega paljudesse linnadesse jõudnud Betsafe Live'id üheks liigaks ning lisas live-liigale ka online-etapid. Asi algaski vägevalt - möödunud septembris osales Betsafe Live Liiga avaetapil Tallinnas koguni 99 mängijat.

Paraku tekitas aga mängijates ebakõla iga turniiri auhinnafondist lisareigi võtmine üldarvestuse parimate premeerimiseks. See sobis küll ideaalselt mööda Eestit rändavatele püsimängijatele, kuid põhjustas pahameelt nendes, kes eelistasid vaid ühes linnas hobikorras mängida või keda online-turniirid üldse ei huvitanud. "Miks me peame korjama raha kellelegi teisele?" kostis pahast pominat ning selle aasta juuniks "saavutas" Betsafe Live Liiga Tallinnas absoluutse madalseisu: osalejaid oli vaid 26. 

Samas läheb Betsafe Live Liigal jällegi Lõuna-Eestis väga hästi: näiteks viimane Tartu Olympic Casinos toimunud turniir müüdi täis ilma mingite probleemideta. Turniirisarjal on konkurentidest selgelt suurim geograafiline haare ning ka paljud teised Betsafe'i pokkerialased ettevõtmised sujuvad üsna kenasti.  Mis saab aga Tallinnast, on küsimus omaette...

burget sibold.jpgOktoober 2013: Triobet ja Paf ühendasid jõud ning meelitasid mängima 219 inimest!

Kolm peamist põhjust, miks numbrid langevad

Jokker.ee toimetus pakub välja kolm peamist põhjust, miks on kõik igakuised pokkeriturniirid viie aastaga mängijaid kaotanud. 

1. Ürituste rohkus. Olgem ausad, tänasel päeval toimub nii Tallinnas kui mujalgi väga palju erinevaid pokkeriüritusi ning need kõik konkureerivad omavahel. Eesti mängijate arv on suures plaanis ikka sama ning turistid osalevad nendel turniiridel pigem juhuslikult. 

2. Üldine majanduskasv ning langus online-pokkeri turul. Kuigi live-pokker on endiselt pop, on mängijate arv netipokkeris langenud buumieelsele tasemele ning langus jätkub. Selle otsene mõju peitub omakorda tõsiasjas, et satelliitturniiride ja teiste promode "müük" on märksa keerulisem kui varem. Kui Paf Live'i ja OPS'i satikad toimuvad endiselt üsna edukalt, siis Betsafe'i omad paraku enam mitte. Seda suuresti põhjusel, et live-turniiride sisseost on võrdlemisi väike: kel raha ja aega, teeb sisseostu kasiinos ning kel seda pole, ei viitsi ka satelliitidega jännata. 

3. Kahenev atraktiivsus. Vale oleks väita, et operaatorid enam üldse turundusse ei investeeriks, kuid üldiselt ei tehta seda tõepoolest enam endises mahus. Lisaks on üldise majanduskasvu ning ürituste rohkuse tõttu ka märksa raskem endist atraktiivsust saavutada. Tänane olukord, kus raha väärtus on tublisti langenud...rääkimata auhinnafondidest ja lisaauhindadest...vähendab tervikuna ka mängijate motivatsiooni nendele turniiridel osalemiseks ning kiputakse eelistama teisi ettevõtmisi. 

Kas numbrid langevad ka edaspidi ning võib juhtuda, et keegi "kolmest suurest" lõpetab oma tegevuse tänasel kujul juba järgmise kahel-kolmel aasta jooksul? Ja kuhu need mängijad siis lähevad? Mida arvad Sina?

Seotud mängud

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5