OPEM 2020 on lõppenud, elagu OPEM!
  • Jokker.ee
  • 05.05.2020
  • 0

OPEM 2020 on lõppenud, elagu OPEM!

Täna lõppesid juba 24. aprilil alanud 2020. aasta online-pokkeri Eesti meistrivõistlused (OPEM), mis koosnesid sel korral täpselt kuraditosinast turniirist. 

Tegemist oli üsna ainulaadse festivaliga, sest OPEM on ju muidu alati sügisel toimunud. Paraku ei võimaldanud aga COVID-19 pandeemia tänavusi live-pokkeri Eesti meistrivõistlusi (EMV) kevadel läbi viia ning selleks, et mängijatel praegusel raskel ajal vähemalt tegevust oleks, otsustatigi OPEM sügisest kevadesse tõsta. 

Tagantjärgi tuleb tõdeda, et otsus oli väga õige, sest mängijaid oli tõesti palju ning osalusaktiivsus kõrge. Põhiturniiril püstitati OPEM ajaloo võimas võistlejate arvu rekord: 110-eurose sisseostuga MPNis toimunud turniiril ragistas ajusid koguni 209 pokkerisportlast. Turniiri võitis Artur Külanurk, teise koha saavutas Uku Valner ning kolmanda Rauno Arras

Ühtegi suur kangelast tänavused meistrivõistlused ei pakkunud, sest keegi ei võitnud kahte tiitlit. Kuid seda tugevam oli konkurents üldränkingu esikohale - lõpuks võidutsenud Dmitri Dudakov osutus stabiilseimaks ning edestas vaid ühe punktiga nii Andres Lõivu kui Tõnis Linnamäge. Kuus parimat mahtusid seejuures vaid nelja punkti sisse!

Turniirivõitjate sekka mahtus nii tuntud tegijaid kui neidki, keda varemgi teati, kuid kellele peaks just nüüd võidetud Eesti meistritiitel kõva pärituule tiibadesse andma.

Alustame suurtest staaridest. Oma karjääri neljanda Eesti meistritiitli võitis Meelis Ahman (No Limit Holdem 9-Max Progressive Bounty) ning naisteturniiril oli (taas!) parim Catlin Müür (pildil), kellele see oli vaid napi kahe ja poole aasta peale juba kolmandaks meistrikullaks. 

768x420-min.png

Uskumatu, kuid tõsi: 12 aasta järel triumfeeris taas Eesti esimene heads-up rahamängu valitseja Sander "Codecci" Laprik (seekord parim No Limit Holdem 5-Max Short Deckis), kes tunnistas, et mängib pokkerit küll praegugi, kuid mitte päris endise aktiivsusega. Andres Lõiv (No Limit Holdem 4-Max Turbo re-entry) ning Toivo Ojasoo (Pot Limit Omaha 8-max) said samuti oma karjääri teise Eesti meistritiitli, kuid neid lahutab eelmisest võidust märksa lühem ajavahemik. 

Oma esimese tiitli võitsid "kiirturniiride hirm" Siim Silver Salumaa (No Limit Holdem 8-max Turbo), Ragnar Nauka (freeroll), Margus Tuvikene (Pot Limit Omaha 6-Max Progressive Bounty), Richard Koppel (No Limit Holdem rahvaturniir), Märt Vilt (Pot Limit Omaha 6-Max Bounty), Lauri Liias (High-Roller) ja Evert Usin (heads-up). Neist viimane tuli ka "Meistrite Meistriks", kuid selle turniiri võidu eest teatavasti tiitlit ei anta.  

OPEM 2020 oli viimane festival, kus võisteldi eestlastele pika ajaga väga koduseks muutunud MPN-pokkerivõrgustikus. Edaspidi jätkavad kõik sealsed toad juba mujal: Olybet GG-s, Betsafe, Paf ja Coolbet aga iPokeris.  Niisamuti jääb OPEM 2020-d meenutama lõbus WinTv podcast, mis põhiturniiril osalejate ja kaasaelajate meeleolu tõstis. 

Kas EMV 2020 üldse toimub? Raske öelda, kuid väike lootus siiski on. Mängijad küll peatsesse kasiinode taasavamisse väga ei usu, kuid sügiseks võib olukord juba palju parem olla.

Vaata kõikide Eesti pokkerimeistrite nimekirja! 

Kommentaarid

Kasiino
Spordiennustus
Pokker