Pokkeri strateegia: aktiivne õppevideote vaatamine
  • Imre Leibold
  • 03.02.2016

Pokkeri strateegia: aktiivne õppevideote vaatamine

Strateegiavideote vaatamine on pokkerialase eneseharimise meetodite hulgas kindlasti üks populaarsemaid. Väga paljudel mängijatel, kes pokkerisse vähegi tõsisemalt suhtuvad, on olemas konto RunItOnce, CardRunners, TournamentPokerEdge või mõnel muul treningsaidil ning videote vaatamise peale kulub mitmeid tunde nädalas. 

Paraku vaatab suur osa mängijatest videosid passiivselt ja leige huviga, nagu keskpärast krimiseriaali televiisorist. Mängu õppimise koha pealt on passiivne vaatamine ebaefektiivne ning mõnes mõttes lausa salakaval, sest mängija justkui tegeleb enesearendamisega, aga samas on reaalne kasutegur äärmiselt väike. Olen veendunud, et parem on vaadata üks video aktiivselt, kui kümme videot passiivselt.  

Panin kirja mõned juhtnöörid, kuidas pokkerivideote vaatamist info ammutamise mõttes tõhusamaks muuta. Videod võib laias laastus jagada instruktori mängu kajastavateks (live-play) videoteks ja teooriavideoteks. 

Live-play video

Kuidas vaadata videot?

1. Loe kommentaariumi. Enamus saitidel on iga video kohta avatud kommentaarium. Esimese asjana tasub üle vaadata, millised käed on teistele mängijatele silma hakanud ja kõneainet pakkunud. Ära takerdu liigsetesse detailidesse, vaid pane lihtsalt arutelu tekitanud käte kohta mentaalne (või kirjalik) märge. Kui jõuad video vaatamisel märgistatud käeni, siis mõtle see kõigepealt ise läbi, pane video seisma ning loe ka foorumiarutelu läbi. Kui soovid omalt poolt midagi arutelule lisada, siis kindlasti tee seda, sest kirjalik mõtte verbaliseerimine muudab selle sinu enda jaoks veelgi selgemaks. Kui midagi jäi teiste mängijate mõtetes segaseks, siis ära häbene küsida. NB! Video vaatamiseks on tõenäoliselt parim aeg umbes nädal pärast selle ilmumist – siis on aktiivsemad kasutajad enda mõtted juba kirja pannud ning samas on teema piisavalt värske, et sinupoolsed kommentaarid/küsimused jõuaksid vastukaja tekitada.

2. Aktiivne vaatamine.  Kui on tekkinud põnev olukord, siis pane video hetkeks seisma ja analüüsi, kuidas sina antud olukorra lahendaksid ja alles siis vaata edasi, mis instruktor teeb ja kuidas käiku põhjendab. Kui vastus pole ammendav ja tahaksid mõtet edasi arutada, siis suundu jällegi kommentaariumi poole peale.

3. Tee märkmeid. Kui kuuled huvitavat mõtet või värsket ideed, siis sageli lipsab see mõne hetke pärast lihtsalt meelest. Hoia notepad või märkmik ligidal ning kirjuta head värsked mõtted koheselt üles. Siis saab need kunagi hiljem rahulikult läbi mõelda. Mina olen endale loonud pokkerivideote jaoks Word-dokumendi, kuhu panen vaadatud videod ja nende kohta tekkinud mõtted kirja. Väga värskendav on aeg-ajalt vanad märkmed üle vaadata.

4. Võimaluse korral aruta video õpipartneri/-grupiga läbi.

Teooriavideo
Nõuanne on paljuski sama, mis live-play videote kohta. Tee märkmeid, mõtle kaasa, osale aktiivselt arutelus. Aga tahan toonitada, et kuigi teooriavideo vaatamine võib live-play`st igavam tunduda, siis info kogus on reeglina kordades suurem ning väärib pühendunud läbitöötamist. Minu mängu kõige rohkem mõjutanud videote hulgas ei ole tõenäoliselt ühtegi live-play videot. Vaata teooriavideosid erilise tähelepanuga, nagu loeksid raamatut. Näri parimad neist imepeenikesteks tükkideks ning mõnikord võib sinu mänguoskus teha lühikese ajaga hiiglasliku hüppe edasi.      

tpe.jpg


KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5