Mis on steikimine ning kuidas turniiriosakuid osta ja müüa?
  • Jokker.ee
  • 21.08.2020

Mis on steikimine ning kuidas turniiriosakuid osta ja müüa?

Me kõik teame, et heaks pokkerimängijaks ei saada üleöö, kuid ometi võivad pokkeriga raha teenida ka need, kes isegi poti ning ärtu masti teineteisest ei erista!

Kõlab uskumatuna?

Aga niisamuti ei pea sa selleks, et Apple’i või Tallinki kasumist osa saada, oskama toota nutitelefone või tundma põhjalikult meretransporti ja logistikat. Piisab vaid vastavate firmade aktsiate ostmisest. Sama põhimõte kehtib ka pokkeris – miks peaksid sa ise lauas higistama, kui võiksid usaldada oma raha Aleksei Smirnovile või koguni Daniel Negreanule!

Tänu GG-võrgustikus pakutavale ülimugavale lahendusele saavad kõik OlyBeti mängijad osaleda steikimises (inglise keeles staking), mis kujutab endast võimalust turniiripiletid osadeks jagada ning neid osakuid osta ja müüa. Nii võib ühel piletil (kuigi füüsiliselt mängib sellega ikkagi vaid üks mängija) olla lausa kümneid osanikke.

Steikimine annab müüjatele suurepärase võimaluse riske hajutada ning ostjatest investoritele lootuse mõne teise mängija võitudest osa saada. Kindlasti on neid, kes tahaksid näiteks mõnel 500-dollarilise sisseostuga turniiril kaasa lüüa, kuid raha napib. Kuid miks mitte see 500 dollarit 20 saatusekaaslase vahel ära jagada ning parim mängija pokkerilauda saata?   

Steikimise turul on olemas nii müüjad kui potentsiaalsed investorid ning kehtivad elementaarsed nõudluse ja pakkumise põhimõtted. Mida suurem on nõudlus (üldjuhul tuntud ja tugevate mängijate osakute vastu), seda kõrgema hinnaga osakuid müüakse, madal nõudlus (tundmatute mängijad osakute vastu) sunnib aga hindu langetama või koguni alla omahinna müüma. Hinna määrab seejuures alati müüja ning ostjal tuleb langetada vaid otsus, kas pakutud hind talle sobib või mitte.

Tundub põnev? Järgnevalt kirjutamegi pisut täpsemalt, kuidas steikimine OlyBeti pokkeritoas käib.   

Oled müüja?

Kauplemise alustamiseks tuleb sul esmalt soovitud turniirile registreeruda. Pane tähele, et steikimine ei toimi kõikidel turniiridel, näiteks nendel, kus on re-buy ja/või add’on võimalus.  

Selleks, et müügiga alustada, tuleb sul sisestada:

1)      Müüdava osaluse suurus (mitu % turniiri sisseostust sa müüa soovid). Saad müüa maksimaalselt 90%.

2)      Juurdehindlus (inglise keeles mark-up).

Juurdehindlusest tuleks saada aru nii, et juhul kui mark-up on 1.0, siis maksabki 1%-line osalus täpselt 1% turniiri sisseostust. Head mängijad, kes hindavad oma oskusi keskmisest paremaks, küsivad aga üldjuhul kõrgemat hinda. Näiteks mark-up 1.50 tähistab juba 50%-list juurdehindlust ning kui kellelgi peaks õnnestuma 50% oma osakustest mark-up’iga 2.0 maha müüa, siis pääseb ta sisuliselt freerollima. 

Tõsi on seegi, et mõnel juhul võib mark-up olla ka alla 1.0. Näiteks juhul, kui müüjaks on väheste kogemustega tundmatu mängija, kes saanud pileti mõnelt satelliidilt või freerollilt. Mark-up 0.5 tähendab näiteks, et osalust müüakse nominaalhinnast täpselt kaks korda odavamalt.  

Pea alati meeles, et ostul-müügil võetakse alati aluseks lõplik sisseostu summa, mis sisaldab kindlasti nii reiki kui vastava formaadiga turniiri puhul ka võimalikku tasu oma pea eest (Bounty). 

Illustreerime seda väikese näitega. Oletame, et sa soovid müüa 30% oma actionist ning sul on teada, et:

1)      Turniiri lõplik sisseost on 300 $ (235 $ sisseost, 15 $ reik, 50 $ bounty),

2)      Sa pead end tugevaks mängijaks ning õiglaseks 40%-list juurdehindlust (mark-up 1.40). 

Sel juhul paiskad sa müüki kokku 30% oma osalusest lõpphinnaga 126 dollarit. 1% osaluse hind oleks seega 300 x 1.40 x 1/100 = 4.20 $. Oletame, et see 30% ostetakse ka täies mahus ära. Kui sa turniiril ühtegi senti ei võida (sh. pearahadena), siis on sinu netotulemus miinus 174 eurot (kulu 300 dollarit sisseostu eest, tulu 126 dollarit osakute müügist). Kui sa peaksid aga turniiri võitma ja teenima näiteks 30 000 dollarit auhinnaraha, siis saad sa sellest endale 70%  ehk 21 000 dollarit, ülejäänu 9000 dollarit makstakse aga investoritele suhtega 300 dollarit iga eelnevalt ostetud protsendi eest. Pole just paha tootlus!

Mängijatel on õigus osakute müümine mistahes ajahetkel enne turniiri algust tühistada või ka üldse loobuda turniiril osalemisest. Enamasti tehakse seda juhul, kui müük piisavalt hästi ei õnnestunud. Just seetõttu on oluline õiglase ning reaalsele nõudlusele vastava hinna määramine, mis ahvatleks ühtviisi investoreid kui oleks piisavalt motiveeriv ka mängijale endale.  

OLYBETI POKKERI TERVITUSBOONUSED

Oled ostja?

Juhul kui kuulud ostjate (investorite) hulka, siis ava sulle huvipakkuva turniiri lobby ning veendu, kas valitud turniiril on ülepea steikimine võimalik. Kui see nii on, siis leiad turniirilobby vasakult küljelt müüjate nimekirja (alias, asukohariik, mark-up, müüdava osaluse suurus protsentides ning praeguseks ajahetkeks müüdud osakute arv).

Enne osakute ostmist pööra kindlasti tähelepanu järgnevale:

1)      Tšekka müüja mängulist statistikat, avades tema profiili. Just nii võid saada väärt infot selle kohta, millised on sinu „hobuse“ varasemad saavutused, millistel turniiridel ta tavapäraselt mängib ning kui suure tõenäosusega rahadesse tuleb. Korraliku ajalooga mängijate osakutesse investeerimine on mõistagi märksa turvalisem, kui nendesse, mille omanikel ajalugu puudub. Samas ei pruugi see jällegi tähendada, et ilma ajaloota mängija oleks tingimata halb. Võib-olla on ta lihtsalt GG-võrgustikus uus?

2)      Jälgi mark-up’i. Pokker on küll oskusmäng, kuid häid mängijaid on palju ning suurtel turniiridel õnnestumiseks läheb kindlasti vaja ka head kaardijooksu. Head mängijad kipuvad küsima suurt juurdehindlust, kuid reaalsuses pole ka maailma parimal pokkerimängijal ühelgi turniiril meeletut eelist. Seevastu väike mark-up - iseäranis veel alla omahinna müümine -võib vihjata jällegi sellele, et müüjal puudub lihtsalt vastava tasemega turniiril mängimise kogemus ning ta on nn. „scared money“. Õiglase mark-up’i leidmine on ostjale ülimalt oluline!

3)      Vaata, mitu protsenti actionist on müügis. Palju (ning eriti veel kõrge hinnaga) osakuid müünud mängija isiklik motivatsioon on kindlasti väiksem kui sellel, kes nõustus müüma näiteks vaid 10-20% osalusest.

4)      Uuri järele, milliste kasutajanimedega mängijad on juba steikimises investoritena osalenud. Kui leiad sealt mõne sulle tuttava ning respekteeritud mängija aliase, lisab see jällegi kindlust, et sind huvitavasse mängijasse usuvad ka teised.

5)      Steigi neid mängijaid, kelle mänguline profiil sulle enim sobib. Arvesta, et tippmängijad mängivad eelkõige vaid esimeste kohtade nimel ning võtavad seetõttu kõrgemaid riske. Seevastu mõne teise jaoks on pigem sihikul lihtsalt rahadesse tulek, mistõttu nad mängivad ka rohkem kindla peale. 

6)      Ole teadlik, et sa võid osta erinevate mängijate osalusi. Ühelt poolt on tõsi, et mida rohkem „hobuseid“ ühel turniiril ringi kappab, seda suuremad võiduvõimalused sul on. Samas arvesta aga alati sellega, et suure juurdehindluse tõttu ei ole korraga paljudesse mängijatesse investeerimine juba puhtmatemaatiliselt kuigi mõistlik. 

7)      Mängi vastutustundlikult! Pea meeles, et ka turniiriosakute ostmine on hasartmäng ning investeerida tasub vaid raha, mille võimalik kaotamine sulle probleeme ei põhjusta.

OlyBetis toimuvatel turniiridel on minimaalne investeering 1% sisseostust. Kui oled ostu sooritanud, siis seda käiku enam tagasi võtta ei saa.  

Osakute ost.jpg

Lihtne, läbipaistev ja 100% turvaline

Steikimises pole iseenesest midagi uut, kuid eelmistel kümnenditel aeti äri peamiselt läbi mängijate omavaheliste kokkulepete. Sageli ei olnud ostjad ja müüjad isegi omavahel tuttavad ning diildi tehti foorumites või sotsiaalmeedias.

Kuigi enamasti sujus kõik kenasti ja probleemideta, läks mõnikord ka natuke nihu. Eelkõige puudus investoritel otsene kontroll müüjate tegevuse üle ning juhtus sedagi, et mõni müüja müüs end kas kogemata või suisa meelega lõhki. Või siis kadus pärast suurvõitu lihtsalt kõigi nelja tuule poole.  

OlyBetis mängides seda ohtu pole, sest kõik tehingud toimuvad võrgusiseselt ning võimalikud võidud makstakse koheselt välja pokkeritoa, mitte steigitud mängija poolt. Kui mängija loobub osalemisest, siis kantakse raha koheselt investori kontole. Samuti puudub nii ostu- kui müügitehingutel igasugune vahendustasu ning kuna OlyBet on Eestis litsentseeritud pokkerituba, ei kaasne steikimisega võidetud rahale ka mingit tulumaksukohustust.

Edukat investeerimist!

WinTV in Twitch_Banner.jpg

Nii olemasolevaid kui uusi OlyBeti mängijaid ootab GG-pokkerisse esmakordsel sisselogimisel (pärast aliase valimist):

- 2000$ tervitusboonus (tuleb aktiveerida omal sobival ajal, pärast mida kehtib 90 päeva)
- 300$ väärt mesinädalad (tuleb aktiveerida esimese 7 päeva jooksul)
- 100$ väärtuses tasuta turniiripileteid
- Ja kuni 100% cashback Fish Buffet lojaalsusprogrammiga.


Tähelepanu! OlyBet on kaughasartmänge pakkuv ettevõte. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks, mistõttu palume Sul tutvuda reeglitega ning käituda vastutustundlikult!
KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5