Spordiennustuse boonused: viimane võimalus reaalselt raha teenida
  • Maheaatom
  • 25.11.2016

Spordiennustuse boonused: viimane võimalus reaalselt raha teenida

Tänapäeval on spordiennustus üks viimaseid valdkondi hasartmängumaailmas, kus pakutavad deposiitboonused võimaldavad ka spordivõhikutel reaalselt kasumit teenida. Selle paljudele uskumatuna tunduva väite tõestamiseks kasutan puhast matemaatikat, millel pole juhusliku "vedamise" ega ka mingisuguse "trikitamisega" vähimatki pistmist.

Kindlasti mäletavad paljud "vana kooli mängijad", et veel tosin aastat tagasi kujutasid paljud pokkeri deposiit- ja reload boonused endast niivõrd magusat lisahüve, et nende "hooramisega" suutsid kindlat mängudistsipliini jälgivad inimesed teenida raha ka juhul, kui neil puudusid igasugused eelnevad pokkerialased teadmised. Nii see tõepoolest oli - kes ei usu, võib lugeda siit

Tõsi, tänaseks on pokkeri kuldajad möödas ning seal pakutavad boonused tähendavad vaid teatavat (lisa)rakebacki, mis sobib kogenud ning headele mängijatele. Seevastu spordiennustuses on boonuseid "hoorates" võimalik aga siiani reaalselt raha teenida.


Koefitsientides on kõigega juba arvestatud

Eestis pakub online-spordiennustust 7 litsentseeritud operaatorit, kes kõik ahvatlevad uusi mängijaid ka erinevate deposiitboonuste ja lisahüvedega. Neist suurim on äsja Eesti turul tegevust alustanud Coolbeti 100% kuni €150 deposiitboonus. See tähendab, et 150 euro deponeerimise järel kannab Coolbet mängija kontole 150 eurot juurde ning kogu raha (300 eurot) on koheselt võimalik kasutada. 

See boonus tuleb kuus korda läbi mängida, mis tähendab, et pärast 900 euro (6x150) nõuetekohast panustamist on boonus "vabastatud" ning selle võib kas välja kanda või siis kasutada teistes mängudes.  

Järgmisena soovin ma lükata kategooriliselt ümber igasugused väited, et spordile panustamine eeldab alati spetsiifilisi spordialaseid teadmisi. Arvestamata erandjuhte, on see tegelikult puhas müüt. Mõistagi ei tule need kunagi kahjuks ning üldine huvi spordi vastu muudab kahtlemata ka panustamise märksa põnevamaks, kuid üldiselt on nn. "skillifaktor" siiski selgelt ületähtsustatud.

Miks? Sest mitte ükski koefitsient - eriti maailma suurimatel võistlustel - pole kunagi võetud "laest", vaid põhineb põhjalikul eeltööl, mis on tehtud kümnete oma alla tippude (e. bookie'de poolt). Kui näiteks Eesti ja Belgia vutilahingus on viimaste võidukoefitsient 1,05, siis uskuge mind - enam kui 95%-lise tõenäosusega Belgia ka võidab ning bookie'd teavad seda. Avalikus meedias jagatakse vihjeid peamiselt meelelahutuslikel eesmärkidel ning pikemas perspektiivis on ka enamus "asjatundjaid" miinustes.   


€150 boonus = 105 eurot puhaskasumit. Kuidas? 

Kui vaatleme näiteks 7. detsembril toimuva Madridi Reali - Dortmundi Borussia matši 1x2 ennustuse koefe (1.64/4.20/5,25), siis ei tasu sealt otsida mingeid konkse. Ju täpselt selline see jõudude vahekord tänase info põhjal ka on. Koefid võivad muidugi ka muutuda (näiteks saab Ronaldo vahepeal vigastada), kuid omakorda sellele mängimine on juba puhas loterii.  

Sõltumata sellest, kas mainitud mängule panustab tõeline vutispets või täielik võhik, kaotab ta iga 10-eurose panuse pealt keskmiselt 21 senti, sest selle ennustuse võidumarginaal on 97,9%. Kes ei viitsi neid numbreid alati käsitsi arvutama hakata, võib kasutada mõnda vastavasisulist veebikalkulaatorit, kuhu numbrid sisestada. Näiteks Bettingadvice.com.  

97,9% on väga kõrge tagastusprotsent. Praktikas pole niivõrd soodsa marginaaliga ennustusi küll lihtne leida, kuid konkurentsis püsimiseks ei julge ükski tõsiseltvõetav kihlveokontor näiteks suurimate vutiliigade väljamakse protsenti alla 95% langetada. See tähendab, et 10-eurose panuse teenustasu on 50 senti ning kuna kokkuvõttes panustatakse palju, teenivad operaatorid ikkagi korralikku kasumit. 


Variatsiooni vastu aitab suur panuste arv

Nagu pokkerimängijad kindlasti teavad, on variatsioon seda suurem, mida vähem mängitakse. Nii ka spordiennustuses - väike arv panuseid suurendab ohtu rohkem kaotada (kuigi võimaldab ka rohkem võita), suure panuste arvu korral aga hakkab mängima puhas matemaatika (nagu pokkeris mänguoskused). Kordame veelkord üle -

Spordiennustuses on oskustega märksa vähem pistmist kui pokkeris!

Kui mängija teeb Coolbeti boonuse vabastamiseks näiteks 90x10-eurost panust, siis keskmiselt 95%-lise tagastuse korral kaotab ta keskmiselt umbes 45 eurot (90x€0,50) sõltumata sellest, millele ta täpselt panustab. Kui valitakse mõõdukalt madalad koefid (alates lubatud miinimumist kuni 3,0), siis on ka tõenäoline variatsioon väike ning nn. "profil" pole asjaarmastaja ees mingit eelist. Mõistagi ei tohiks tegeleda lollustega (n. panustamine maailmalõpule).

Sellest 45-eurosest miinusest saab aga kiirelt 105 eurone kasum, kuna Coolbet maksab teatavasti 150 eurot liitumisboonust. Lisaks neile pakuvad 6-kordse läbimängimisnõudega boonuseid ka teised:

- Triobet (100% kuni €100)

- Tonybet (100% kuni €100)

OlyBetis (kuni €100) ja Unibetis (kuni €50) on tingimused küll natuke karmimad (läbimängimise nõue 10X), kuid matemaatiliselt endiselt tulusad. Ebamõistlikuks muutuks mängimine alles umbes 20-kordse läbimängimisnõude korral.


Mida peab jälgima?    

Nagu pokkeris, on ka hüved spordiennustuses eelkõige "mõtlevale inimesele", mistõttu tuleb alati väga hoolikalt boonuse tingimused läbi lugeda ning veenduda järgmises:

- Kui suur peab olema deposiit ning millega tohib deposiidi teha? Vihje: sageli ei kõlba näiteks e-rahakotid.

- Mis aja jooksul tuleb boonus läbi mängida? Vihje: range piirang, millest tuleb kinni pidada, reeglina 30-60 päeva. 

- Milline on minimaalne koef, millega tehtud panused lähevad arvesse? Vihje: reeglina vahemikus 1,50-1,90. 

- Millised panused on lubatud? Kindlasti pole lubatud ilma actionita panused (näiteks vastaspooltele), sageli ka live-panused või teatud spetsiifilised panused (üle/alla, paaris/paaritu).

- Muudes olulistes üksikasjades, näiteks turvapiirangud.

Mida suurem võistlus, seda paremad koefid!

Kui mängija ei oska täpselt valida sündmusi, millele panustada, kuid tahab seda teha võimalikult heade koefidega, siis üldiselt on rusikareegel järgmine - mida suurem on võistlus, seda suurem on üldjuhul ka tagasimakse protsent ning väiksem kihlveokontori marginaal. Kasu on ka kalkulaatoritest või juhul kui mängitakse mitmes kohas korraga, siis koefide võrdlusest. 

Kui eripakkumised välja jätta, on näiteks Meistrite Liigal alati paremad koefid kui Eesti meistriliigal, NBA-l suuremal kui Läti kossuliigal või Eurovisiooni lauluvõistlusel edulisemad siinse näosaate omast. Põhjus on lihtne - rahvusvahelistele suurvõistlustele tehakse märksa rohkem panuseid, konkurents on teravam ning oht võimalikeks pettusteks või ootamatusteks väiksem. 

Seega - unustage igasugused "ekspertide vihjed", et Liverpool võidab Arsenali 2:1 ning esimese värava lööb kindlasti Coutinho. Kui teil pole oma otseseid lemmikuid, siis panustage kasvõi täiesti suvaliselt, kuid jagage oma raha võimalikult paljudeks panusteks, et variatsiooni hajutada. Ärge võtke absurdseid riske, lugege täpselt läbi kõik tingimused ning lähtudega puhtast matemaatikast, mis garanteerib veel täna enam-vähem kindla 300%-lise kasumi. 

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5